ПАРТИЗАН УМАЛО ИСПУСТИО ПОБЕДУ: Црно-бели убедљиво водили, па славили у неизвесној завршници

Ч. В.

19. 11. 2020. у 19:54 >> 22:22

КОШАРКАШИ Партизана победили су Хувентуд са 78:75 у одложеној утакмици шестог кола Еврокупа.

Деловало је да неће изабраници Саша Филиповског имати много проблема да упишу тријумф у дворани "Ранко Жеравица". Ипак, поновила се ситуација из првог меча ових ривала. Имао је домаћин убедљиву предност, али су се гости вратили највише грешкама Партизана. Но, нису имали снаге за преокрет.

Била је ово јако важна утакмица за црно-беле. Главни циљ је испуњен, али остаје жал што клуб из Хумске није славио са више од три разлике, пошто је Хувентуд у Бадалони победио са 85:82.

Ово је била четврта утакмица словеначког тренера на клупи Партизана и за сада зна само за победе. Нема сумње да је Филиповски тргао екипу од које се очекује да игра све боље.

Није домаће кошаркаше служио шут на овој утакмици, за три су шутирали 6/21, али су успели да пронађу начина да дођу до победе.

Овај меч су обележила и два невероватна закуцавања Партизановог центра Вила Мозлија.

Црно-беле је до тријумфа предводио Немања Гордић са 16 поена, док је Коди Милер-Мекинтајер додао 13. Код Хувентуда је најбољи био Шон Доусон са 19 поена, пратили су га Ћаби Лопез-Аростеги и Владимир Броџијански са по 16.

Партизан сада има учинак 4-3, а тим из Бадалоне 5-2.

Партизан - Хувентуд 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26).

Дворана: "Ранко Жеравица". Без публике. Судије: Јоанис Фуфис (Грчка), Јургис Лауринавичијус (Литванија) и Станислав Валејев (Русија).

Партизан: Милер-Мекинтајер 13, Загорац 7, Пејџ 8, Дангубић 10, Гордић 16, С. Јанковић, Величковић, Н. Јанковић 6, Томас 11, Трифуновић 1, Мозли 6.

Хувентуд: Доусон 19, Лопез-Арсотеги 16, Морган 8, Броџијански 16, Краг, Парадо 2, Вентура 3, Басас 7, Биргандер 4, Пара, Маронка.

КРАЈ УТАКМИЦЕ: Партизан - Хувентуд 78:75

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Хувентуд 78:75

78:75 - Крај утакмице! Успео је на крају Партизан да слави.

76:72 - Важне поене из контре је постигао Милер-Мекинтајер. Напад пре тога Басас је промашио тројку и пропустио прилику да доведе свој тим до предности. Сада је Дуран био принуђен да позове минут одмора и каже својим играчима шта да одиграју у финишу.

74:72 - Дозволио је Партизан тиму из Бадалоне да дође на два поена минуса. Конор Морган је погодио тројку из десног корнера. То је приморало Саша Филиповског да позове тајм-аут.

74:69 - Брутално је закуцао Мозли. Ослобио се чувара и из продора закуцао. Заиста фантастичан потез.

70:64 - Рашон Томас је прекинуо серију шпанског тима. Ипак, дозволио је Партизан гостима да поново погоде ван линије 6,75.

68:59 - Поново лоше играју домаћи у нападу. Дангубић је два пута направио грешку у корацима. Хувентуд је то искористио и поново дошао на једноцифрен заостатак.

68:55 - Полако, али сигурно црно-бели приводе утакмицу крају, иако је тек почетак последњег квартала.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Хувентуд 63:49

63:49 - Поенима Гордића у последњој секунди окончан је трећи период

59:47 - Ново највеће вођство домаћих. До њега су дошли након још једног поготка ван линије 6,75. У следећем нападу Партизана - лет Мозлија. Одлично је закуцао скочни Американац.

54:45 - Добра реакција након минута одмора. Стрпљиво су црно-бели градили напад који је на крају завршен тројком Пејџа.

51:45 - Лака четири поена је примио Партизан. То је натерало Филиповског да затражи тајм-аут и не дозоли својим играчима да падну.

49:41 - Делује да црно-бели полако ломе утакмицу. Почели су домаћи да погађају ван линије 6,75.

46:36 - Успео је Партизан да погоди тек другу тројку на мечу. После Пејџа прецизан је био и Заограц.

41:36 - Друго полувреме почело је тројком гостију.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Хувентуд 41:33

41:33 - Готово је прво полувреме. Црно-бели заслужено воде после 20 минута кошарке.

39:31 - После поена Дангубића Карлос Дуран је позвао минут одмора. Црно-бели прив пут на овом мечу воде осам разлике и то је највећа предност до сада.

35:31 - Након тајм-аута гостујућег тима Парадо је поентирао. У следећем нападу за домеће је два бацања реализова Дангубић.

31:27 - У серијама се игра у овим моментима. Сада је Партизан одговорио са 5:0. Њу је прекинуо тројком Броџијански.

26:24 - Кошаркаши Хувентуда су одговорили серијом 5:0.

26:19 - Домаћи су направили серију 10:0 закључно са финишом прве деонице. Сјајно је тим Саша Филиповског отворио други квартал.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Хувентуд 18:19

18:19 - Гости са поеном предности завршавају први период. Последњи кош у овом делу меча био је дело Немање Гордића.

14:14 - Изједначена утакмица за сада у дворани "Ранко Жеравица". Шпански клуб је  у једном моменту имао пет поена предности и то је највеће вођство једне екипе до сада.

10:13 - До поена је стигао Дангубић, али је ван линије 6,75 за госте прецизан био Лопез-Арсотеги.

8:8 - Сјајан погодак Милер-Мекинтајера. Погодио је Американац продром, и то од коша до коша.

4:7 - Боље је Хувентуд отворио меч. Ипак, госте је мало смирио Милер-Мекинтајер.

2:2 - Меч у Београду је почео поенима гостију, тачније Конора Моргана, али је на другој "флоутером" узвратио Загорац.