ТЕЖЕ НЕГО ШТО СЕ ОЧЕКИВАЛО: Мега без Петрушева и уз присуство Јокића на трибинама победила Крку

Ч. В.

15. 11. 2020. у 16:27

КОШАРКАШИ Меге су теже него што се очекивало победили Крку на свом паркету са 71:70 у седмом колу АБА лиге.

Изабраници Владе Јовановића су били бољи ривал током првог полувремена, водили су са 36:31. Треба рећи и то да тренер домаћих није могао да рачуна на једног од најбољих играча Филипа Петрушева, али то не треба да буде оправдање за слабу игру Меге.

У наставку сусрета тим из Новог Места је играо много боље него у првом делу сусрета. Водили су добрим делом треће и четврте четвртине, но нису успели да упишу тирјумф.

Прилику да Крки донесу победу имали су Рок Стипчевић, Лука Лапорник и Нејц Барич, али нису успели да погоде шут.

Иначе, ову утакмицу са трибина дворане "Ранко Жеравица" су посматрали бивши тренер Меге Дејан Милојевић и играч Денвера Никола Јокић.

ПОЗДРАВ Дејан Милојевић и Никола Јокић/ФОТО: АБА лига/Мега Соццербет/Ивица Веселинов

У победничком тиму се највише истакао Марко Симоновић са 17 поена, док је Миленко Тепић додао 10. На другој страни најбољи је био Рок Стипчевић са 16, пратио га је Родерик Кампфор са 13.

Мега сада има учинак 5-2, а Крка 1-6.