ХРАБРА ЗВЕЗДА ПАЛА У ФИНИШУ: Реал одличном игром у другом полувремену сломио добре црвено-беле

13. 11. 2020. у 18:24 >> 20:49

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су од Реал Мадрида са 67:73 у дворани "Александар Николић" у 8. колу Евролиге.

КК Црвена звезда

Одиграли су црвено-бели добру утакмицу и не би било не заслужено да су они славили, али је искуство и квалитет који је на страни "краљевића" на крају био пресудан.

Одлично су током првих 20 имунита изгледали на терену изабаници Саше Обрадовића. Успели су да са два брза фаула из иге избаци Вилија Тавареша који се није у игру враћао до краја првог поливремена. Колико је Звезда играла добро у овом делу сусрета показује резултат 42:36.

Ипак, Реал је сву снагу показао у трећем периоду. Добио је тај сегмент утакмице са 11:23 и већ тада је било јасно колико тежак посао чека домаће.

Но, није се предавала Звезда, па је у четвртој четвртини успела да преокрене резултат - 65:64, али то није дуго трајало пошто је Треј Томпкинс везао две тројке. Играло се потом дуго без поена, да би на крају гости били бољи у пенал завршници.

после ове утакмице Звезда има учинак 3-5, а тим из Мадрида 4-4.

Ц. Звезда - Реал Мадрид 67:73 (26:21, 16:15, 11:23, 14:14).

Дворана: "Александар Николић". Без публике. Судије: Хростос Христодулу (Грча), Емин Мугулкоч (Турска) и Амит Балак (Израел).

Ц. звезда: Рочести, О'Брајан 7, Хол 2, Волден 16, Лојд 22, Давидовац 6, Лазић, Рит 4, Добрић, Јагодић-Куриџа, Кузмић 6, Тери 4.

Реал Мадрид: Рендолф 13, Фернандез 6, Абалде 3, Кампацо 8, Лапровитола, Алосен, Дек 3, Гаруба 4, Керол 9, Тавареш 4, Љуљ 9, Томпкинс 14.

КРАЈ УТАКМИЦЕ: Звезда - Реал Мадрид 67:73

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Реал Мадрид 67:73

67:73 - Реал је све ближе победи. Затражио је тајм-аут Саша Обрадовић на 10 секунди до краја.

65:70 - Одлична реакција гостију после тајм-аута Пабла Ласа. Две везане тројке је погодио Треј Томпкинс.

65:64 - Са доста енергије игра Звезда у овим моментима. Одлично су одирали у одбрани и омогућили Волдену да поентира из контре.

61:64 - Невероватну тројку на истеку напада је постигао Фернадез. На другој страни је после офанзивног скока погодио Тери.

57:59 - Одличан почетак последње четвртине за црвено-беле. Серија од 4:0 натерала је Ласа да позове тајм-аут.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Реал Мадрид 53:59

53:59 - Поготком Абалдеа ван линије 6,75 окончан је трећи период. Реал га је одиграо сјајно и пред изабрницима Саше Обрадовића је тежак посао

51:56 - Коначно су и црвено-бели погодили тројку у трећем периоду, то је урадио Лојд.

48:53 - Промашио је Реал неколико напада, али домаћи нису успели то да материјализују, па је предност и даље на страни "краљевића".

46:51 - Додао је Реал гас и то се одмах осећа не резултату. Сјајно шутирају у на почетку овог периода. После тројке Љуља минут одмора је звао Жељко Обрадовић.

44:43 - Серију 7:0 Реала прекинуо је Кузмић, то су били први поени домаћих у другом полувремену.

42:39 - Трећа четвртина почела је тројком одличног Ентонија Рендолфа.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Реал Мадрид 42:36

42:36 - Последњи кош у првом делу мечу био је дело Дејана Давидовца који је испратио промашај О'Брајанта и одвео Звезду на плус шест после 20 минута кошарке у дворани "Александар Николић".

40:34 - Направио је Реал 7:0. Прекинуо је то Волден поенима са линије пенала.

38:30 - Обрадовић је затражио први тајм-аут на утакмици. Желео је да прекине потенцијалну серију ривала, потшо је ван линије 6,75 био прецизан Руди Фернандез.

37:27 - Црвено-бели не попуштају. По други пут на мечу имају двоцифрену и опет су приморали стратега Реала да позове минут одмора.

35:27 - Звезда је на плус осам, уписао се у стрелце и Дуоп Рит. Аустралијанац је био прецизан са линије пенала.

31:24 - Одличан почетак другог дела меча за домаће.Везао је Лојд пет поена и игра у одличном ритму на почетку меча.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Реал Мадрид 26:21

26:21 - Добро су изабраници Саше Обрадовића привели прву четвртину крају. Другу тројку на утакмици је погодио Кори Волден.

21:19 - Враћа се Реал серијом 9:0. Керол и Томпкинс су погодили по тројку.

21:10 - Савршено играју црвено-бели. Погађају из свих позиција и у потпуности су неутралисали игру Мадриђана.

13:5 - Дугу двојку је погодио Хол и приморао Пабла Ласа да затражи тајм-аут не би ли тргао своје играче.

11:5 - Сјајна игра Звезде на старту меча. Агресивно играју у одбрани и отежавају гостима пут до коша. Са друге стране веома памтено Звезда игра у нападу.

2:2 - Прве поене на уткамици је постигао је Огњен Кузмић, али је шутем са дистанце узвратио Ентони Рендолф, након изгубљене лопте Ленгстона Хола.