ЗВЕЗДА ДОМИНИРАЛА: Црвено-бели прегазили Асвел!

А. Илић

11. 11. 2020. у 20:23 >> 21:36

ЗАОСТАЛИ меч 4. кола Евролиге између Асвела и Црвене звезде припао је црвено-белима.

Изабраници Саше Обрадовића су домаћину дозволили само да добије 1. четвртину након чега је на терену постоја осамо један тим.

Ранији мечеви ових тимова завршени су у неизвесној завршници, те је мало ко очекивао да данас гледамо овакву доминацију Црвене звезде.

Црвена звезда је завршницу меча играла са ротираним саставом, а то ће сигурно помоћи Саши Обрадовићу за утакмицу 8. кола коју ће играти Црвена звезда за два дана против Реал Мадрида.

Занимљиво је да је ово прва победа Црвене звезде на страни у овој сезони.

Асвел - Црвена звезда 68:86 (21:17,  17:27, 15:23, 15:22)

Асвел: Фриман 14, Кауди 3, Лакомб, Диоет 7, Ломаз, Фал 7, Хејс 5, Бако 4, Лајти 11, Хауард 5, Јабусел 11, Стразел 1.

Црвена звезда: Рочести 3, Хол 4, Волден 20, Лојд 29, Давидовац 5, Лазић 4, Рит 9, Добрић 8, Симоновић, Јагодић Куриџа 2, Кузмић 3, Тери 2.

Крај меча 68:86

65:64, Након изгубљене лопте Тери добија и техничку грешку.

62:84 - Црвено-бели одлични у одбрани, још бољи у нападу. Веома висок ритам меча иако је готово све већ решено

60:80 - Звезда је четири минута пре краја меча решила свако питање победника, имали су изабраници Саше Обрадовића у овом тренутку 20 поена предности. Те је одлучио Обрадовић да мало ротира играче и сачува за неке од наредних мечева

58:73 - Велика грешка Терија који је поклонио лопту противнику, али није било последица по госте којји су се одбранили, а брзом контром на другој страни Волден поентира.

55: 71 - Агресивна игра у одбрани домаћина не престаје. То је довело до петог фаула Хејса.

Трећа четвртина (21:17,  17:27, 15:23) 53:67

53:67 - Одлична игра Црвене звезде, у последњу деоницу улазе са 14 поена предности.

51:63 - Први пут Србија има двоцифрену предност. Тројку убацује Дејан Давидовац, Паркер је био принуђен да тражи минут одмора.

51:60 - Одличне роле Волдена и Лојда, смењивали су се у нападу.

48:54 - Кад год изгледа да ће играчи француског тима ухватити воз за преокрет далекометном паљбом распали Џордан Лојд. Нова тројка Звездиног Американца.

44:49 - Заборавили су играчи Звезде Диота, играч Асвела погодио је тројку. Са друге стране одличан је био Волден који је експресно вратио тројку

41:46 - Доста агресивнија игра домаћи у одбрани на почетку четвртине. Игра се доста физички и у нападу, као и одбрани.

Друга четвртина (21:17, 17:27) 38:44

38:44 - Одговорила је Црвена звезда Французима у другој четвртини. Добили су гости 27:17. Треба истаћи Лојдових 14 поена у првом полувремену.

36-44 - За сада највећа предност Црвене звезде. Поене је из рекета уписао Дуоп Рит. Потом Лојд уписује нову тројку.

33 -39 Увлачи се нервоза у редове домаћина. Фримен прави фаул у нападу, у први мах чинило се да је погодио уз фаул. Потом је и Лојд био прецизан са линије за слободна бацања.

31-34 - Одличну ролу има Лојд, до сада је постигао девет поена. Чини се да Звезда полако улази у добар ритам у одбрани.

31:31 - Шутерски обрачун гледамо у другој четвртини.

26:29 - Јабуселе погађа за три, одговара Добрић. Одлично га је у последњим секундама меча пронашао Рочести у углу.

21:24 - Одличан почетак Црвене звезде! Серијом од 7:0 почела је друга четвртина. Уписали су се Давидовац и Волден, потом и тројком Рочести.

Прва четвртина 21:17

21:17 - Асвел је у првој четвртини погодио четири тројке.

21:16 - Бако је напао Рочестија и дошао преко њега до лаких поена. За разлику од домаћина Звезда је ушла у бонус.

Краћи прекид због судије

Помало необична ситуација виђена је у првој деоници. У борби за лопту страдао је судија

11:11 - Добро су шутерски меч отворили играчи и једног и другог тима. Није ни Асвел, а ни Звезда успела да направи разлику у мечу. Гости су у дуел ушли са одличним шутем са дистанце и полудистанце.

17:11 - Са две везане тројке Терија домаћин долази до осетније предности, а Обрадовић одмах тражи минут одмора.