ПАРТИЗАНУ БАШ НЕ ИДЕ: Игокеа славила у Лакташима, црно-бели поново без праве енергије

31. 10. 2020. у 22:11

КОШАРКАШИ Игокее остварили су велику победу, пошто су савладали Партизан после продужетка са 90:84 на свом паркету у петом колу АБА лиге.

Не иде, па не иде црно-белима ове сезоне. Владо Шћепановић је платио цех и није више тренер клуба из Хумске, екипу је на овој утакмици водио тренер јуниора Партизана Миливоје Лазић.

И домаћи су брзо остали без главног тренера на овој утакмици јер је Драган Бајић искључен после свега минут и по.

Мораће црно-бели под хитно нешто да мењају како би се вратили у ритам од прошле године и почели да бележе добре резултате у континуитету, иначе ће сезона врло брзо бити изгубљена.

Меч је био изједначен. Игокеа је боље почела сусрет, имала је у једном моменту максималних 31:21. Вратио се Партизан брзо и на полувреме отишао са заостатком од два поена - 45:43.

У другом полувремену се углавном играло кош за кош, и све је то довело до неизвесне завршнице.

Прилику да донесе тријумф тиму из Лакташа пропустио је на овом мечу сјајни Џеки Кармајкл чији "флоутер" је завршио на обручу, потом је Немања Дангубић пробао са своје половине да донесе победу Партизану, но није био прецизан.

Одлука о победнику је морала да буде донета у продужетку. У додатних пет минута домаћин је играо много боље. Антабија Волер је погодио две везане тројке, након тога је Марко Јошило украо лопту, а Немања Гордић направио неспортски фаул.

Најефиканији у победничком тиму био је поменути Џеки Кармајкл са 27 поена, пратио га је Антабија Волер са 17. На другој страни најбољи је био Немања Гордић са 19, док је Раде Загорац меч окончао са 17 и они су били једини двоцифрени у Партизану.

После овог меча Игокеа има учинак 4-1, а београдски црно-бели 2-3.