ЗВЕЗДА ПАЛА У ПОДМОСКОВЉУ: Лоша последња четвртина Звезде, први тријумф Химкија у сезони.

А. Илић

30. 10. 2020. у 19:58

КОШАРКАШИ Црвене звезде гостовали су екипи Химкија у Подмосковљу 83:77

Одлично су кошаркаши Саше Обрадовића отврили меч. Средином прве четвртине дошли су до предности, имали максимално плус 5, а на крају деонице било је 19:22.

Добро се Црвена звезда држала и у другој четвртини. До средине су одржавали предност, а онда је домаћин додао у "пету". На полувремену 44:40. Други период добио је домаћин 25:18.

Најмање ефикасна била је трећа четвртина када су кошаркаши Химкија у питању. Црвена звезда је и тада дошла до максималних пет поена предности, али је опет минималну предност имао домаћин 58:57.

У четвртој деоници распад игре Црвене звезде. Постигли су за осам минута Звезда је постигла само девет поена, док је Химки постигао 20 поена.

Највећа предност руског тима износила је на три минута пре краја 12 поена, али је тада Обрајант погодио за три и вратио наду Црвеној звезди. Није Химки дозволио изненађење, те су Руси уписали прву победу у новој сезони.

Ерик Меколум је убацио 23 поен, Алексеј Швед је додао 15, а Џордан Мики 11.

У редовима Црвене звезде Џордан Лојд убацио је 16 поена, Џони Обрајант убацио је 14, Кори Волден 11, а Кузмић је додао 8.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00