ЗВЕЗДИН ТРИЈУМФ ЗА ИНФАРКТ: Пао је и велики ЦСКА, црвено-бели славили после продужетка

В. Прерадовић

22. 10. 2020. у 23:00 >> 23:59

ПОСЛЕ скоро четири године, Црвена звезда је срушила моћни ЦСКА!

Тек други пут у десет дуела одиграних од оснивања Евролиге 2000. године. За другу победу у четири кола (86:84), остварену у продужетку готово надљудским напорима када су због фаулова из епске битке испали многи војници, најзаслужнији је феноменални Џордан Лојд са 31 поеном!

Када је противник последњи шампион Евролиге, са саставом надограђеним у односу на прошлу недовршену сезону, много тога не зависи од вас. Обрадовић је добро припремио екипу за битку са Итудисовом армијом, осим у детаљима на које заправо није могао да утиче, а то је предност гостујућег тима у индивидуалном квалитету. Иако су црвено-бели у првом полувремену примили 43 поена, не може се рећи да су били лоши у одбрани. Једноставно, нема у нашем тиму играча који би могао да закључа Клајбурна или Шенгелију.

ЦСКА је конципирао одбрану тако да у корену сасече „пик енд рол“ игру и сведе Звездин напад на „један на један“ решења. У том филму до изражаја долазе само врхунски протагонисти, а таквих је знатно више у московском тиму. У првом полувремену само је Лојд са 14 поена био равноправан у обарању руке са јачим ривалом. Волден је помагао неким „стидљивим“ продорима, остатак екипе се углавном безуспешно трудио да пробије дефанзивну линију фронта физички надмоћних „армејаца“ (9/22 за два у првих 20 минута).

Четири минута без поена у уводу треће четвртине, што због још чвршће одбране ЦСКА што због напрслог самопоуздања, гурнуло је црвено-беле у минус од 14 поена. Најмање страха од величине противника имао је Волден, и кад је погађао и кад је промашивао. Као да је тиме улио саиграчима храбрости и вере. После три брза фаула у првој четвртини, у петорку се вратио Тери и ратничким ставом вратио црвено-беле у игру (46:51 на уласку у последњу деоницу).

Ратничким ставом читавог тима, у периоду кад су Лојд и Волден били на клупи са четири фаула, црвено-бели су се резултатски поравнали седам минута пре краја. Само је Хакет био Ахилова пета Звездине одбране. Његових осам везаних поена послужили су као полуга за ослобођање напада Московљана прикљештеног одбраном наше екипе. Када се чинило да квалитет односи превагу, из потпуног мрака изашао је Давидовац и са пет поена за 30 секунди донео предност на минут до краја (71:70). Имали су црвено-бели и напад за победу у регуларном делу, али се Лојд без икаквог резона одлучио за тројку уместо за продор при резултату 73:73.

Искупио се најбољи стрелац Евролиге у продужетку, практично сам носио је Звездин напад у додатних пет минута. Наравно, нико сам не може да победи моћни ЦСКА. Рампа Рита на Џејмсу била је један од безброј детаља који су донели велику победу црвено-белима, који у наредном колу гостују Химкију.

Ц. ЗВЕЗДА 86

ЦСКА 84

ХАЛА „Александар Николић“. Без гледалаца. Судије: Ламоника, Гарсија, Сукис.

Ц. ЗВЕЗДА: Рочести 2 (5 ас), Хол 6 (6 ас), Волден 12 (2/3 за три), Лојд 31 (9/15 за два, 2/6 за три, 7/7 за један, 6 ск), Давидовац 5, Лазић 2, Рит 7, Добрић, Симоновић, Јагодић Куриџа 11 (6 ск), Кузмић, Тери 10.

ЦСКА: Хоменко, Џејмс 9, Хилијард 2, Ухов 2, Хакет 29 (6/8 за три), Антонов, Фојтман 9, Клајбурн 18, Шенгелија 8, Умрихин, Милутинов 2, Курбанов 5.

18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45