ЛУД ФИНИШ У БЕОГРАДУ: Николић тројком у последњој секунди пресудио Партизану после два продужетка (ВИДЕО)

Ч. В.

10. 10. 2020. у 22:38

КОШАРКАШИ Будућности победили су Партизан у хали спортова "Ранко Жеравица" са 101:99 после два продужетка у 2. колу АБА лиге.

Сјајан меч одигран је у Београду. Две квалитетне екипе су показале зашто ће се с правом борити за наслов шампиона Јадрана.

На крају су више разлога за радост имали Подгоричани, који су уписали и други тријумф, док је ово други неуспех црно-белих.

Права је штета што публика није могла да присуствује овом одличном мечу.

Деловало је на половини треће четвртине да ће победник бити решен после 40 минута кошарке, пошто су гости водили са 63:53. Ипак, Партизан је одбио да се преда.

Коди Милер-Мекинтајер је могао да буде херој Партизана, али.../ФОТО: КК Партизан

Кренули су изабраници Владе Шћепановића у невероватну серију - 16:0. Преокренули су црно-бели резултат, али је утакмица отишла у неизвесну завршницу.

Будућност је поенима Данила Николића дошла до предности - 78:77 на четири секунде до краја. Након тајм-аута домаћих Вил Мозли је погодио једно од два слободна бацања и тако свом тиму обезбедио продужетак.

У додатних пет минута играчи оба тима су мало шта могли да погоде. Пошто победника није било ни после 45 минута, одлука о победнику је морала да падне у другом продужетку.

Завршница је била за инфаркт. Невероватна! Коди Милер-Мекинтајер је погодио тројку за многи су помислили победу Паритзана. До краја је остало још 1,3 секунде, а онда је након тајм-аута Петра Мијовића сјајни Данило Николић (шутирао из игре 7/7) био прецизан ван линије 6,75 за велико славље Подгоричана.

Будућност је до победе предводио Џастин Кобс са 27 поена, пратио га је поменути Данило Николић са 21.

На другој страни највише се истакао Огњен Јарамаз са 24 поена, док је Коди Милер-Мекинтајер додао 15.

Паритзан у наредном колу гостује ФМП-у, док Подгодричани дочекују Борац.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44