ЕВРОЛИГА: Звезда слаба да сруши традицију, прва победа Кокошкова у Евролиги!

А. Илић

02. 10. 2020. у 19:28 >> 21:34

КОШАРКАШИ Црвене звезде нису успели против традиције. Последњи пут у "Улкер" дворани славили су 1988. године, а вечерас ни у једном тренутку није доведена у питање победа изабраника Игора Кокошкова који су славили 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22)

Црвена звезда је добро отворила меч, на почетку имала и предност 9:3. Брзо је одговорио домаћин, те прву деоницу добио 24:20, након тога уследила је све боља игра домаћина. Имала је Звезда на моменте добру игру у одбрани, али далеко од тога да је имала решења у нападу.

Успели су изабраници Сађе Обрадовића да се спусте на 11 поена, иако су у једном тренутку губили са 19 поена. Али су са три брзо изгубљене лопте пропустили шансу да се врате у меч.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Хамилтон, Браун 17, Махмутоглу 2, Биберовић, Де Коло 12, Пиер 3, Бартел 5, Весели 8, Еди 4, Мухамед 11, Дивероглу 1, Улановас 12

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 12, Волден 9, Лојд 14, Давидовац 5, Лазић, Рит 4, Раданов, Добрић 6, Симоновић, Јагодић-Куриџа 5, Симанић, Кузмић 7

КРАЈ МЕЧА 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22)

74:59 - Улазимо у последњи минут утакмице.

72:57 - промашује два бањања Јан Весели, са друге стране Лојд погађа за три.

72:52 - Расте предност Фенербахчеа.

62:48  - Могла је Звезда да се спусти на једноцифрени дефицит, али су играчи црвено-белих три пута изгубили лопту и дозволили противнику да одбије налете гостију. Снажним закуцавање Веселог натерало је Обрадовића на минут одмора.

57:46 - Тројка Давидовца, Звезда све боље игра у нападу. У једном тренутку Фенербахче је имао предност од 19 поена,

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 57:41 (24:20, 18:10, 15:11)

57:47 - Кад год Звезда уради нешто добро у нападу, дозволи противнику лаке поене. Прво је Добрић уз звук сирене погодио тројку, потом Кузмић изашао високо да брани Лоренца Брауна који је лако поентирао.

55:38 - Нимало лепа утакмица, тврда игра са обе стране са малим бројем кошева.

50:35 - Труди се Црвена звезда, неколико борбених ситуација у одбрани, недостаје само успешност у нападу.

48:32 - Расте предност Фенербахчеа, Улановас је задавао велике проблеме одбрани Црвене звезде

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 42:30 (24:20, 18:10)

42:30 - Лако је изашао Лоренцо Браун са одбраном Звезде у завршници полувремена.

35:28 - Након шест минута игре без постигнутог коша Давидовац тројком прекида пост црвено-белих.

35:25 - Уследио је период лоше игре у нападу изабраника Саше Обрадовића, Фенербахче закуцавањем Лоренца Брауна одлази на 10 поена предности.

30:25 - Звезда без шута у три напада, два фаула у нападу и изгубљена лопта Лојда, ипак црвено-бели игром у одбрани су компензовали грешке у нападу.

28:24 - Лепо је Ленгстон Хол проиграо Кузмића који Звезди доноси лаке поене закуцавањем.

26:20 - Лаки поени за Махмутоглуа, највећи заостатак Звезде до сада.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 24:20

24:20 - Две тројке за редом Диксона, са друге стране Дуоп Рит није дозволио домаћину да се резултатски одлепи. Ценар Звезде је имао две одличне соло акције и дошао је до лаких поена.

18:13 - Улановас користи простор који су му дали играчи Звезде и трећом тројком доводи Турке до највеће предности. Проблем за Звезду могла би да буде и чињеница да је уз Лазића и Марко СИмоновић рано добио другу личну грешку.

12:13 - До првог вођства долази Фенербахче, користи Јан Весели одлично бакдор додавње за лако закуцавање. Одговорио је одмах Волден поенима са дистанце.

10:8 - Американац Хол одличан и у одбрани, краде лопту, а након скока у нападу Давидовац доноси нове поене Звезди. Потом Улановас постиже тројку.

8:3 - Нови поени Хола, овога пута за три. Црвена звезда одлично игра у одбрани, покушава домаћин са дистанце, али их не служи на почетку шут.

0:2 - Ленгстон Хол је постигао прве поене на мечу. Две личне је брзо зарадио Бранко Лазић.

Утакмица је почела минутом ћутања за Мајкла Оџа, а Бранко Лазић се емотивном поруком опростио од доскорашњег саиграча.