НБА ЛИГА: Јокићу дабл-дабл, Денверу победа! Торонто изједначио против Бостона (ВИДЕО)

06. 09. 2020. у 08:16

ДОШЛИ су кошаркаши Денвер Нагетса до изједначења против ЛА Клиперса у другој утакмици полуфиналне конференција са 110:101. Торонто је такође изједначио против Бостона.

Денвер је меч од самог старта схватио доста озбиљније од претходног. Посебно су расположени били Никола Јокић и Џамал Мареј, док су Клиперси у самом уводу у меч били несигурни. Већ после пет минута Денвер долази до двоцифрене предности.

Док је она наставила да расте. Најбоље о мотивисаном нападу говори податак да су постигли Нагетси 44 поена у првој четвртини.

После пет минута имали су 16:4, да би пред крај четвртине имали великих 41:21, да би је завршили са предношћу резултатом 44:25. Успели су Клиперси да се приближе у завршници, али не и да преокрену.

Најефикаснији био је Џамал Мареј са 27 поена, Никола Јокић је постигао поен мање уз 18 скокова и четири асистенције. Пол Милсап и Гери Херис су додали по 13, два мање убацио је Мајкл Портер јуниор.

Код Клиперса, Пол Џорџ је постигао 22, Ивица Зубац 15, Каваи Ленард и Лу Вилијамс по 13, а Маркус Морис 11 поена.

У другом мечу вечери Кошаркаши Торонто Репторса изједначили су против Бостона на 2-2. Славили су резултатом 100:93.

У победничком тиму истакли су се Паскал Сијакам који је постигао 23 поена и 11 скокова, Кајл Лаури је постигао поен мање. Серж Ибака је постигао 18, а Фред Ванвлит 17 поена.

У тиму Селтикса, Џејсон Тејтум је постигао 24 поена уз десет скокова, Кемба Вокер је стао на 15, а Џејлин Браун на 14.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45