ВЕЧЕ ИЗНЕНАЂЕЊА У НБА ЛИГИ: Хитси пред "чишћењем" Бакса, Рокетси победили Лејкерсе (ВИДЕО)

05. 09. 2020. у 08:24

МНОГИ су уз Лос Анђелес Лејкерсе као главног фаворита за освајање НБА титуле видели Милвоки Баксе. И једни и други лоше су почели полуфинале конференција.

ВЕЧЕ ИЗНЕНАЂЕЊА У НБА ЛИГИ: Хитси пред чишћењем Бакса, Рокетси победили Лејкерсе (ВИДЕО)

Мајами је још једном савладао Милвоки, овог пута резултатом 115:100. Екипа са Флориде се сада налази на победу од великог подвига коме се мало ко надао.

Играли су одлично кошаркаши Ерика Сполстре, а посебно у последњој четвртини, у којој су убацили невероватних 40 поена, док су противнику дозволили да убаци само 13.

Улогу лидера преузео је Џими Батлер који је убацио 30 поена уз седам скокова и шест асистенција. Пратио га је Бем Адебајо са 20 поена и 16 скокова, три поена мање убацио је Краудер, а Горан Драгић је уписао је 15.

Није Баксима помогао ни дабл-дабл Јаниса Адетокумба који је убадио 21 поен уз 16 скокова и девет асистенција. Поен више убацио је Лопез, док је Крис Мидлтон додао 18.

Нису се на почетку полуфинала конференција прославили ни Лос Анђелес Лејкерси који су убедљиво поражени од Хјустона 97:112.

Видели смо добру представу Расела Вестбрука и Џејмса Хардена, а још важније, одличну тимску одбрану против моћног дуа Леброн Џејмс, Ентони Дејвис.

У победничком саставу истакао се Џејмс Харден који је убацио 36 поена, од чега 25 у првом полувремену. Вестбрук је додао 24, а Ерик Гордон поен мање.

Ентони Дејвис је био најрасположенији код "језерџија" са 25, а Џејмс је додао 20 поена.

Рокетси воде 1:0 у серији.