КОШАРКАШИ МИЛВОКИЈА ОБРАЗЛОЖИЛИ ПОБУНУ: На терену представљамо град и државу, немамо фокус док се у друштву чине недела
КОШАРКАШИ Милвокија издали су саопштење и образложили у њему разлоге што су одбили да одиграју пети меч прве рунде плеј-оф серије НБА лиге.
фото: ЕПА
После пуцања полиције, седам пута, у леђа Афроамериканцу Џејкобу Блејку, њихов фокус не може бити на кошарци.
- У последња четири месеца откривено је са каквим се неправдама суочава наша афроамеричка заједница. Грађани широм земље су подигли глас како би говорили против ових недела - навели су играчи у саопштењу.
Убиство Џејкоба Блејка се десило у Висконсину, држави коју представља екипа Милвокија.
- Када изађемо на терен, представљамо Милвоки и Висконсин и од нас се очекује да играмо на високом нивоу, да уложимо максималан напор и да будемо одговорни. Тих принципа се држимо и захтевамо од наших законодаваца и служби за спровођење закона да чине исто - казали су играчи.
Кошаркаши Милвокија захтевају правду за Џејкоба Блејка и траже да полицајци сносе одговорност.
Власници франшизе из Милвокија пружили су пуну подршку својим играчима, истакавши да нису знали да ће бити бојкота.
Препоручујемо
ДОНЧИЋ НЕ МОЖЕ САМ: Далас пред испадањем, Клиперси (не)намерно газили Словенца (ВИДЕО)
26. 08. 2020. у 09:52
ДЕНВЕР ОСТАО У ТРЦИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ: Јокић и Мареј предводили Нагетсе (ВИДЕО)
26. 08. 2020. у 08:35
ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али "плавци" се неће предати без велике борбе
Арсенал и Челси састају се у реваншу полуфинала ЕФЛ купа на "Емирејтсу", а домаћи тим у Лондону има благу, али вредну предност из првог меча. "Тобџије" су на "Стамфорд бриџу" славиле са 3:2 и сада им је довољан и реми како би избориле пласман у финале и напале први трофеј ове сезоне.
03. 02. 2026. у 07:00
ГРОБАРИ СЕ ТУКЛИ СА ПОЉСКИМ ХУЛИГАНИМА! Туча навијача о којој прича Европа (ФОТО)
Једна туча навијача изазвала је велику пажњу међу европским хулиганима.
04. 02. 2026. у 18:55
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (1)