ДОНЧИЋ И ПОРЗИНГИС ЗАУСТАВИЛИ КЛИПЕРСЕ: Изједначена серија и нови Лукин рекорд (ВИДЕО)

20. 08. 2020. у 08:45

ЛУКА Дончић и Кристапс Порзингис су, са 51 поеном, донели Даласу победу против Клиперса (127:114) и изједначили плеј-оф серију на 1:1.

Словеначки репрезентативац се са нових 28 поена и 42 са претходне утакмице придружио Грегу Микану као једином играчу у НБА историји плеј-офа који је постигао 70+ поена у прве две утакмице. Микан је и даље рекордер са укупно 75 поена на два меча.

Дончић је био предводник и на овој утакмици. Он је већ у првом полувремену уписао 22 поена, а у другомм је играо свега девет минута јер је ушао у проблем са личним грешкама. Али Мавериксима је до тада, индивидуалним ролама и тимском игром (осам скова и седам асистенција) донео предност (61:56).

Лукино одсуство присилило је тренера Даласа да мора да укључи остале играче, попут латвијског центра Кристапса Порзингиса који је утакмицу завршио са 23 поена (13 постигао у другом полувремену).

Овог пута учинак добар имао је и српски центар Бобан Марјановић који је у победи учествовао са 13 поена и девет скокова.

У Клиперсима је најрасположенији био Леонардо. Али његових 35 поена, 10 скокова и две асистенције нису били довољни за тријумф, јер остатак тима није реаговао.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49