ДОНЧИЋ И ПОРЗИНГИС ЗАУСТАВИЛИ КЛИПЕРСЕ: Изједначена серија и нови Лукин рекорд (ВИДЕО)

20. 08. 2020. у 08:45

ЛУКА Дончић и Кристапс Порзингис су, са 51 поеном, донели Даласу победу против Клиперса (127:114) и изједначили плеј-оф серију на 1:1.

Словеначки репрезентативац се са нових 28 поена и 42 са претходне утакмице придружио Грегу Микану као једином играчу у НБА историји плеј-офа који је постигао 70+ поена у прве две утакмице. Микан је и даље рекордер са укупно 75 поена на два меча.

Дончић је био предводник и на овој утакмици. Он је већ у првом полувремену уписао 22 поена, а у другомм је играо свега девет минута јер је ушао у проблем са личним грешкама. Али Мавериксима је до тада, индивидуалним ролама и тимском игром (осам скова и седам асистенција) донео предност (61:56).

Лукино одсуство присилило је тренера Даласа да мора да укључи остале играче, попут латвијског центра Кристапса Порзингиса који је утакмицу завршио са 23 поена (13 постигао у другом полувремену).

Овог пута учинак добар имао је и српски центар Бобан Марјановић који је у победи учествовао са 13 поена и девет скокова.

У Клиперсима је најрасположенији био Леонардо. Али његових 35 поена, 10 скокова и две асистенције нису били довољни за тријумф, јер остатак тима није реаговао.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45