БУДУЋНОСТ ПАЛИ МОТОРЕ: Биће АБА лига интересантна
КОШАРКАШИ подгоричке Будућности данас почињу припреме за нову сезону, недељу дана касније него што је било планирано.
Фото: АБА
Kако преносе подгоричке Вијести, тренер екипе Петар Мијовић на данашњој прозивци неће имати неколико играча, док ће остали кошаркаши одрадити лекарске прегледе, а увече и први тренинг.
- Првих неколико дана ћемо тренирати у нашој дворани у Доњим Kокотима и у "Вердеу", јер у „Морачи” не можемо, а од 13. до 23. августа би требало да будемо на Жабљаку. Драган Апић је дошао, Џастин Kобс стиже данас, а Мелвин Еџим и Рашад Вон 12. и 13. августа - рекао је спортски директор Гаврило Пајовић.
Он је истакао да екипа из Подгорице и ове сезоне има циљ да буде у врху АБА лиге и а прође у круги круг Еврокупа, где ће у групној фази играти са Уникахом, Макаби Ришоном, Брешом, Улмом и Метрополитансом.
- Надам се да ће се ситуација брзо нормализовати, јер смо сви жељни игре - кошаркаши, сви који раде у овом спорту, навијачи... И поред кризе, видим да се сви клубови АБА лиге појачавају, чак и они из доњег дела табеле, тако да ће такмичење бити веома интересантно. Наш циљ је да будемо при врху и да прођемо у други круг Еврокупа. Имали смо среће на жребу за то такмичење, а мислим да смо направили добру селекцију екипе и сада је циљ да током рада у Подгорици и на Жабљаку створимо добру атмосферу - закључио је Пајовић.
Kошаркаши Будућности на страту АБА лиге састаће се са екипом Сплита, док ће први меч у Еврокупу играти против Бреше.
Препоручујемо
ИГРА СРБИЈА, АЛИ... Вељко Пауновић у страшним проблемима пред меч са Шпанијом
17. 03. 2026. у 14:06
Е, ШТА МУ УРАДИШЕ!? Хамад Међедовић из невероватног разлог пропушта мастерс у Мајамију
17. 03. 2026. у 13:53
ГОЛЕАДА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси мора да нападне Парижане који ће то знати да искористе
ПОСЛЕ спектакуларних 5:2 у Паризу, ПСЖ долази на "Стамфорд бриџ" (21.00) са огромном предношћу и вером да ће проћи у четвртфинале, док светски шампион мора да направи праву сензацију ако жели да остане у трци за трофеј Лиге шампиона.
17. 03. 2026. у 07:40
НОВАК ЂОКОВИЋ ДОНОСИ ОДЛУКУ БЕЗ ПРЕСЕДАНА?! Његови навијачи, али и они који га не подносе - гледају и не верују
Најновије вести из тениса тичу се и најбољег који се икада бавио "белим спортом": поново је у центру пажње Новак Ђоковић.
17. 03. 2026. у 14:33
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)