НБА ЛИГА СЕ ВРАТИЛА: Леброн пресудио Клиперсима, преокрет Јуте против Њу Орлеанса (ВИДЕО)

31. 07. 2020. у 08:26

КО чека тај дочека. Били су навијачи и љубитељи НБА лиге стрпљиви и сачекали највеће светске звезде да се врате на паркет.

У ноћи између четвртка и петка су одигране прве утакмице у Дизниленду у Орланду. Јута је после преокрета савладала Њу Орлеанс (106:104), док су у дербију Лос Анђелеса успешнији били Лејкерси (103:101).

Пеликанси су били бољи у првом делу, пред сам крај полувремена су имали и “+16” (60:44), али се “џезери” нису предавали. Полако су “топили” заостатак да би на 32 секунде пре краја резултат био нерешен (104:104). Руди Гобер је потом дао два слободна бацања, тројка Инграма није прошла кроз обруч.

Интересантно је да је прве поене у наставку сезоне постигао управо Гобер, играч који је први био заражен вирусом корона и због кога је и дошло до прекида.

Најбољи код победника био је Џордан Кларксон са 23 поена, иако је претеривао са шутевима, посебно у првом полувремену и имао ужасан проценат за три поена (1/8). На другој страни је Брендон Инграм био најбољи са 23 поена, Зајон Вилијамсон је дао 13, без иједног скока, али је имао ограничену минутажу и играо је свега 15 минута.

Битка за “град анђела” је оправдала звање дербија. Лејкерси су кренули силовито преко Ентонија Дејвиса (37:24), Клиперси су се на крилима Пола Џорџа вратили и преокренули (55:66). Међутим, “језераши” су и на то имали одговор и деловало је да ће успети да славе рутински када су на седам минута пре краја имали двоцифрену предност (91:80). Џорџ и Ленард су се разиграли, да би тројком Џорџа на 29 секунди пре краја било нерешено (101:101).

Леброн Џејмс је узео лопту, кренуо на продор, промашио, тачније погодио обруч, ухватио је сопствени промашај и вратио лопту у кош. Последњи напад је Док Риверс нацртао за Ленарда, али он није успео да се ослободи сјајне одбране Џејмса, оставио је за Џорџа, Леброн га је преузео, он је успео да упути шут за три из тешке позиције, не и да погоди.

РЕЗУЛТАТИ:

Њу Орлеанс-Јута 104:106
ЛА Лејкерс-ЛА Клиперс 103:101

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45