НБА: “Српски” Сакраменто изгубио, Бјелица двоцифрен, Богдановић неприметан

23. 07. 2020. у 08:16

КОШАРКАШИ Сакраменто Кингса изгубили су од Мајами Хита 104:98, у првом припремном мечу пред наставак НБА сезоне.

Крилни центар је на паркету провео 18 минута и за то време остварио је учинак од 13 поена и три асистенције, а из игре је шутирао 3/4, односно с бацања 7/8.

Кингси су на утакмици били без Диерона Фокса, Херисона Барнса, Алекса Лена, као и Марвина Беглија јуниора који је напустио Орландо због повреде и неће се враћати. Са друге стране нисмо видели Кендрика Нана и Бема Адебаја.

Мајами је контролисао ритам утакмице, на полувремену је водио са девет поена, међутим Кингси су се пробудили у трећој деоници коју су добили резултатом 27:17.

У четвртој четвртини гледали смо егал меч, а тренер Сакрамента је у завршници дао шансу играчима који вероватно неће играти много у наставку. Тајлер Хиро из Мајамија је преломио меч са пет узастопних поена и победа је отишла екипи с Флориде.

Најефикаснији у победничком саставу био је Данкан Робинсона са 18 поена, Хиро је убацио 15, а Олиник 12. Горан Драгић је имао 11, а Џми Батлер девет поена.

У пораженом саставу Бади Хилд је постигао 19 поена, поменути Бјелица 13, Џефрис је додао 12, а Бејзмор 11 поена.

Кошаркаши Њу Орлеанс Пеликанса лако су изашли на крај са Бруклин Нетсима – 99:68.

Иако су били без Зајона Вилијамсона екипа Алвина Џентрија је оправдала улогу фаворита и без проблема савладала десетковане Нетсе.

Бруклин је у Орланду без најбољих кошаркаша и тешко ће остварити иједну победу у таквом саставу.

Пеликане је до победе предводио руки Никел Александар-Вокер са 14 поена, четири скока и асистенције, а пратили су га Мур 14 поена, Инграм са 12, Холидеј и Окафор са по 10.

Код Нетса дабл-дабл учинак имао је Џерет Ален (10п и 10ск), док је Џана Муса био најефикаснији са 11 поена.

НБА лига наставља се 30. јула.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00