НБА: “Српски” Сакраменто изгубио, Бјелица двоцифрен, Богдановић неприметан

23. 07. 2020. у 08:16

КОШАРКАШИ Сакраменто Кингса изгубили су од Мајами Хита 104:98, у првом припремном мечу пред наставак НБА сезоне.

Крилни центар је на паркету провео 18 минута и за то време остварио је учинак од 13 поена и три асистенције, а из игре је шутирао 3/4, односно с бацања 7/8.

Кингси су на утакмици били без Диерона Фокса, Херисона Барнса, Алекса Лена, као и Марвина Беглија јуниора који је напустио Орландо због повреде и неће се враћати. Са друге стране нисмо видели Кендрика Нана и Бема Адебаја.

Мајами је контролисао ритам утакмице, на полувремену је водио са девет поена, међутим Кингси су се пробудили у трећој деоници коју су добили резултатом 27:17.

У четвртој четвртини гледали смо егал меч, а тренер Сакрамента је у завршници дао шансу играчима који вероватно неће играти много у наставку. Тајлер Хиро из Мајамија је преломио меч са пет узастопних поена и победа је отишла екипи с Флориде.

Најефикаснији у победничком саставу био је Данкан Робинсона са 18 поена, Хиро је убацио 15, а Олиник 12. Горан Драгић је имао 11, а Џми Батлер девет поена.

У пораженом саставу Бади Хилд је постигао 19 поена, поменути Бјелица 13, Џефрис је додао 12, а Бејзмор 11 поена.

Кошаркаши Њу Орлеанс Пеликанса лако су изашли на крај са Бруклин Нетсима – 99:68.

Иако су били без Зајона Вилијамсона екипа Алвина Џентрија је оправдала улогу фаворита и без проблема савладала десетковане Нетсе.

Бруклин је у Орланду без најбољих кошаркаша и тешко ће остварити иједну победу у таквом саставу.

Пеликане је до победе предводио руки Никел Александар-Вокер са 14 поена, четири скока и асистенције, а пратили су га Мур 14 поена, Инграм са 12, Холидеј и Окафор са по 10.

Код Нетса дабл-дабл учинак имао је Џерет Ален (10п и 10ск), док је Џана Муса био најефикаснији са 11 поена.

НБА лига наставља се 30. јула.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00