Кузмићу прети осам година затвора

22. 06. 2020. у 10:59

Огњен Кузмић, репрезентативац Србије и кошаркаш Црвене звезде, оптужен је да је пијан изазвао саобраћајну несрећу у којој су, осим њега, тешко повређене три особе. Због овог кривичног дела Кузмићу прети осам година затвора, потврђено је "Новостима" у Окружном јавном тужилаштву Бањалука.

Кузмићу прети осам година затвора

фото: ЕПА

- Подигнута је оптужница против Кузмића због сумње да је починио кривично дело угрожавање јавног саобраћаја, почињено на штету Б. И., М. М., и Ј. Д., појашњавају у Тужилаштву.

Иначе, поменута несрећа се догодила 14. јула прошле године у 5.00, на магистралном путу Бањалука - Приједор у Рамићима. Кузмић је у тренутку несреће свој теренац "порше кајен" возио 65 километара на час изнад ограничења, односно 125 километара на час на путу где је дозвољено 60.

Том приликом је у кривини где је била и смањена видљивост прешао у супротну траку и ударио у БМВ. У стравичном судару Кузмић је задобио тешке повреде, као и његов сувозач Богдан Илић. Са тешким повредама су прошли Марко Мијатовић и познати боксер из Приједора Дражан Јањанин који су се налазили у БМВ. Истрагом је утврђено да је Кузмић возио под дејством алкохола у тренутку несреће.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске параолимпијце!

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске параолимпијце!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Италије. У тој земљи је у току спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси доживели истински шок.

08. 03. 2026. у 14:47

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ЗАР СВИЊЕ?! Цела Босна у шоку због оног што су урадили српски навијачи