Од калкулација боли глава: Ово су све Звездине опције уочи плеј-ина! Само једна је води у плеј-оф!
Црвено-бели у последњем колу гостују најтрофејнијем европском клубу.
Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages
Кошаркаши Црвене звезде у четвртак (20.45) иду на ноге Реал Мадриду у 38. рунди Евролиге, после ћега ће се знати са које позиције ће стартовати у плеј-ину, или се домоћи чак и плеј-офа ако савладају "краљевски клуб".
Извесно је да само једна опција води Звезду директно у четвртфинале, односно, да ће бити шеста на табели Топ 6 и избећи разигравање. Осим тријумфа у престоници Шпаније, неопходно је да славе Монако и Панатинаикос у последњем колу, а Жалгирис изгуби меч.
Ипак, све се компликује ако Звезда изгуби од Мадриђана, пошто ће морати да гледа у туђе двориште, како би барем омогућила себи две шансе да се кроз плеј-ин домогне плеј-офа. То значи да ће јој бити неопходно седмо или осмо место на табели.
Photo: Bane T. Stojanovic/ATAImages
Са седме позиције, Звезда ће оба пута имати предност домаћег паркета (и против осмопласираног тима, и у евентуалном мечу са победником дуела између деветог и десетог, ако изгуби од осмог). Ако којим случајем буде осма, прво ће гостовати, па уколико изгуби ту утакмицу, биће домаћин победнику дуела између деветог и десетог.
Звезда у случају пораза може да буде седма на табели, ако буду изгубили Монако и Панатинаикос, и то је једина калкулација са овим исходом у случају неуспеха црвено-белих.
Што се тиче осмог места, чета Саше Обрадовића ће ту бити ако Монако буде победио, а Барселона и Панатинаикос изгубили. Такође, црвено-бели су осми у случају пораза "кнежева" и Каталонаца, али и савладају Атињане.
Photo: Bane T. Stojanovic/ATAImages
Клуб са Малог Калемегдана биће на деветој позицији такође у два случаја. Најпре, ако Монако буде победио заједно са Панатинаикосом, а Барселона буде поражена. Истовремено, биће на истом месту уколико "кнежеви" изгубе, а ПАО и Каталонци победе.
На послетку, постоји опција да Звезда буде и десетопласирана, ако Монако и Барселона остваре победе у последњем колу Евролиге.
БОНУС ВИДЕО: Дочек Алексе Аврамовића, Марка Мариновића и Феђе Сретеновића на тргу у Чачку
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона
Како је после меча Црвена звезда - Мачва наговестио Дејан Станковић, сада са сигурношћу можемо рећи - Раде Крунић не игра први меч за Звезду у квалификацијама за Лигу шампиона.
19. 07. 2026. у 12:22
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)