ПОСЛЕ ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА НА Ф4! Син легенде НБА послао бруталну поруку! (ВИДЕО)

Наследник Пеђе Стојаковића водио свој тим до Фајнал-фора.

ПОСЛЕ ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА НА Ф4! Син легенде НБА послао бруталну поруку! (ВИДЕО)

Фото: Профимедиа

Кошаркаши Илиноиса остварили су епски пласман на Фајнал-фор НЦАА, пошто су у полуфиналу победили Ајову резултатом 71:59.

На тај начин, екипа са успехом игра и Андреј Стојаковић исписала је ново поглавље овог Универзитета, који се по први пут у историји домогао финалног турнира.

Наследник легендарног српског кошакраша Сакрамента и наше репрезентације Предрага Пеђе Стојаковића постигао је 17 кошева, уз шут из игре 7 од 9, уписавши притом и пет ухваћених лопти.

Тако се Илиноис после 21 године (последњи пут играо финале 2005.) пласирао на Ф4, где ће му ривал бити бољи из дуела Дјук - Конектикат. 

После меча, српски ас открио је како његови саиграчи желе да освоје вредан трофеј.

- Не желим да било ко мисли да смо нешто урадили. Није довољно што смо само дошли овде. Желим да победимо још две утакмице - рекао је Стојаковић.

БОНУС ВИДЕО: Дочек Алексе Аврамовића, Марка Мариновића и Феђе Сретеновића на тргу у Чачку

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА! Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала

"ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА!" Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала

Бивши норвешки фудбалер Алф-Инге Халанд, отац звезде "викинга" Ерлинга Халанда, огласио се на друштвеним мрежама након испадања Норвешке од Енглеске, и то прозвавши судије.

12. 07. 2026. у 12:30

Коментари (0)

ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА! Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала