"НИСУ ЖЕЛЕЛИ ДА МЕ ЧУЈУ": Дејвид Аделман говорио о искључењу у мечу

ДЕНВЕР Нагетси поражени су од Хјустона 115:101, а меч су завршили без првог тренера Дејвида Аделмана који је искључен у последњој деоници. Он је након меча отворио душу пред новинарима.

НИСУ ЖЕЛЕЛИ ДА МЕ ЧУЈУ: Дејвид Аделман говорио о искључењу у мечу

ФОТО: Танјуг/АП

- Промашили смо много отворених шутева, нисмо много губили лопту, али смо имали доста поседа где енергија није била ту. Недостајало је физикалности, али имали смо доста отворених шутева, које смо промашивали. Смањивали смо на пет, седам, девет разлике... Промашивали смо закуцавања, они су постизали тројку. Сјајно су шутирали вечерас. Свака им част. То је једна од утакмица у НБА лиги, били су бољи и зато су победили - почео је причу Аделман, па додао:

- Радимо исте ствари, промашивали смо отворене шутеве, то некада пресуши. Када играте јако, дешава се, природно је, имамо 26 утакмица иза нас, данас се није десило. Поносан сам на момке који су ушли на крају, него су се борили, вратили нас на десет разлике, могли смо и испод да дођемо. То много говори о тим момцима, о њиховој вери. Сви они су део Денвера.

Осврнуо се и на незаустављивог Рида Шепарда.

- Када је ту са Дурентом, тешко је бити агресиван толико у одбрани, нисмо много били на њему, имао је сјајан ритам, талентован је у нападу. Морате да излазите у пиковима, морали смо да урадимо много бољи посао. Нисмо га ни дирали на почетку меча.

Затим је говорио и о искључењу.

- Осећао сам да је само била таква реакција. Имали су један фаул на пет минута у другој четвртини, а и један и други тим су играли чврсто. Екстремно, физички. Свака част Хјустону, долазили су до поена лако, а нашем најбољем играчу (Јокићу, прим. аут) свирали су два мекана фаула, због чега је он морао да изађе. Искрено, био сам збуњен, само сам тражио одговоре, а на крају сам морао да изађем. Некада конфузија доведе да будете деструктивни, а морате да размислите о свему. Имате ту друге људе. Неће да вас чују некада.

Истакао је и како судија није желео да прича са њим.

- Осећао сам као да одлази од мене, на крају су ми рекли само да морам да одем. Било је ово тешко вече за нас.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.

27. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?