БОГДАН БОГДАНОВИЋ ВИШЕ НИЈЕ МОГАО ДА ЋУТИ! Капитен репрезентације Србије проговорио о дешавањима у Партизану
Некадашњи капитен Партизана Богдан Богдановић, сада бек Лос Анђелес Клиперса, открио је да му је оставка Жељка Обрадовића на месту шефа стручног штаба црно-белих било велико изненађење.
ФОТО: Профимедиа
- Било је велико изненађење, то је сигурно, али Жељко је искусан тип и верујем да зна шта ради и да је то најбоља одлука коју је могао да донесе у том тренутку. Не само у смислу његових размишљања о себи, већ и о Партизану. Веома је емотиван и тешко је кад се преплету емотивна и пословна страна и тешко је носити се са тим", рекао је он у Евролигином подкасту који је водила турска новинарка Дениз Аксој.
- Веома сам тужан јер је донео ту одлуку, али искусан је и зна што је то донео. Тужно ће бити то што га нећу видети како завршава сезону, али тако је - како је", додао је он.
Уочи евролигашког "вечитог дербија" Партизан - Звезда у петак, Богдановић сматра да ће притисак убудуће бити више усмерен ка играчима Партизана.
- Мислим да када год тренер донесе ту одлуку, увек постоји реакција играча и мислим да ћемо је видети. Посебно када је неко као Жељко у питању. Када је он твој тренер, преузима на себе много одговорности и притиска од играча. Сада је на њима притисак. Више нема онога 'Жељкова је кривица', знате како медији стварају ту слику. Верујем да ће притисак бити на играчима још већи и мислим да то што их чека може да донесе само добро. Када се вратиш на то, онда то може да извуче само најбоље од тебе".
Богдановић је говорио и о љубави Жељка Обрадовића према Партизану.
- То је његова прва љубав. Рећи ћу то тако. Иако смо били заједно у Фенеру, увек смо причали о Партизану. Тако стоје ствари. Сви смо прошли кроз Партизанову школу и мислим да је то нормално, да промовишеш место на којем си одрастао, заволео кошарку, постоји и фактор навијача... Мислим да Жељко заправо заиста воли кошарку и никад не жели да се играч њоме бави из других разлога. То га чини успешним, чини ми се. Успева да уведе играче дубоко у игру, да види детаље и када нешто ниси у стању да урадиш, постоје други аспекти игре у којима можеш да помогнеш. То га чини великим, јер може да ти да добре улоге", рекао је Богдановић, бек Лос Анђелес Клиперса.
БОНУС ВИДЕО: Судија морао да успава ММА борца
Препоручујемо
КОШАРКАШКИ ЗЕМЉОТРЕС У ХУМСКОЈ! Огласила се НБА звезда након вести да долази у Партизан
09. 12. 2025. у 08:10
СПЕКТАКЛ НА "ЕМИРЕЈТСУ": Арсенал би да направи кључан корак у борби за титулу против препорођених "црвених ђавола"
ДЕРБИ 23. кола Премијер лиге доноси велики окршај на "Емирејтсу" где Арсенал дочекује Манчестер јунајтед (17.30) у мечу који има потпуно различиту тежину за два клуба. Тобџије јуре титулу, док "црвени ђаволи" покушавају да ухвате прикључак у борби за Лигу шампиона.
25. 01. 2026. у 07:20
ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли
Малме и Црвена звезда састали су се у Лиги Европе, а потом је дошло до туче навијача у околини Тузле, у Босни и Херцеговини, када се део Звездиних присталица из Републике Српске авионом враћао из Шведске.
25. 01. 2026. у 14:30
СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца "Није фер, ни колегијално"
ПЕВАЧИЦА Дара Бубамара реаговала је бурно на критике које је добио њен кандидат од стране њених колега из "Звезда Гранда".
25. 01. 2026. у 13:10
Коментари (0)