НИКОЛА ЈОВИЋ ГА ОДЛИЧНО ПОЗНАЈЕ: Ево ко је нови селектор Сједињених Америчких Држава!

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе ускоро ће добити новог тренера. У питању је добро познато кошаркашко име.

НИКОЛА ЈОВИЋ ГА ОДЛИЧНО ПОЗНАЈЕ: Ево ко је нови селектор Сједињених Америчких Држава!

ФОТО: Профимедиа

Како преноси познати новинар Шамс Чаранија, на клупу освајача Олимпијских игара сешеће стратег Мајмија Ерик Сполстра.

Српски репрезентативац, Никола Јовић, одлично познаје Ерика, с обзиром на то да га нови селектор Америке тренира у Хитима.

Он ће на тој позицији наследити Стива Кера и водиће САД на следећем Светском првенству 2027. године и Олимпијским играма 2028. године у Лос Анђелесу.

Сполстра је био главни асистент у поменутој репрезентацији за освајање златне медаље на Играма 2024. године.

Подсетимо, овај 54-годишњак из Еванстона је у каријери освојио две титуле првака НБА лиге - 2012. и 2013. године.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!

СЕЛЕКТОР Зоран Терзић уврстио је Тијану у састав за вечерашњи меч са Немачком у оквиру Лиге нације за одбојкашице који ће бити одигран у "Арени" од 20 часова.

11. 07. 2026. у 12:20

Коментари (0)

ХОЛАНД ПРОТИВ КЕЈНА: Гол-машине у борби за полуфинале Светског првенства!