ОБРТ НА ЕВРОБАСКЕТУ! Немци са рођеним Београђанином нападају злато
АЛЕКС Мумбру се вратио на клупу Немачке у осмини финала Евробаскета против Португалије, али још увек није спреман за највеће напоре.
Фото: EPA-EFE/Jussi Eskola
Селектору Немачке је тешко пао тај меч после одређеног времена који је провео у болници, па је одлучио да до краја првенства команду препусти свом асистенту Алену Ибрахимагићу, рођеном Београђанину.
Кошаркашки савез светског шампиона обавестио је јавност о емотивном састанку селектора са играчима и стручним штабом, током ког је саопштено да некадашњи репрезентативац Шпаније неће наставити са вођењем тима у Риги.
- Током претходних неколико дана, схватио сам да нисам физички спреман да водим екипу у наредним утакмицама. Одлучио сам да то препустим Алану, а ја ћу остати на клупи да бодрим наше кошаркаше. И даље ћемо блиско сарађивати, али сматрам да је ово најбољи начин да сада помогнем екипи да оствари добар резултат“, истакао је бивши ћлан мадридског Реала, Хувентуда и Билбаа.
У питању је аустралијско-босанскохерцеговачки стручњак, чије је рођење у Београду 1978. године била пука случајност. Прва три дана свог живота провео је у српској престоници, а његова мајка студирала је медицину у Београду.
Foto: Профимедиа
Одмах по његовом рођењу, њих двоје су се вратили у Зворник, где је Ибрахимагић одрастао. Почетком 90-их година прошлог века одлази у Берлин и тамо завршава средњу школу, а затим се са родитељима сели у Аустралију.
Тренерску каријеру градио је у Немачкој, да би у националној селекцији био на клупи разних узраста у млађим категоријама. У сениорски тим дошао је још у мандату Хенрика Редла 2016. године, а био је део стручног штаба и када је репрезентацију водио Гордон Херберт.
Немачка се у четвртфиналу састаје са селекцијом Словеније (среда, 20:00), док ће у евентуалном полуфиналу снаге одмерити са бољим из дуела између Финске и Грузије.
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)