БУДУЋНОСТ КОШАРКЕ! "Орлићи" силни против Немачке на старту Европског првенства

Александар Илић
Александар Илић

08. 08. 2025. у 22:53

Кадетска кошаркашка репрезентација Србије савладала је на старту Евробаскета за играче до 16 година вршњаке из Немачке резултатом 86:60. У наредном колу у суботу Србија се састаје са домаћином првенства, Грузијом.

БУДУЋНОСТ КОШАРКЕ! Орлићи силни против Немачке на старту Европског првенства

ФОТО: КСС

"Орлићи" су водили током читавог меча, а Немци су само у првој деоници успевали да држе резултатски прикључак. Преостале три Србија је добила убедљиво.

Виђена је тимска игра српских кадета, много више асистенција и скокова у односу на Немце, који су имали скромних 40 одсто шута из игре.

Србија је боље отворила меч, али упркос пет погођених тројки у првој деоници, "орлићи" нису то наплатили резултатски. Прва четвртина завршена је резултатом 23:23.

Играч Спартака из Суботице Огњен Симјановски је био најрасположенији у редовима Србије и најзаслужнији за вођство српске селекције на почетку друге деонице.

Бољу одбрану су играли "орлићи", затворили су прилазе ка кошу, па Немци нису имали пуно опција. Српски кадети су погађали кош из различитих позиција и много разноврсније играли. Показали су квалитет више у односу на вршњаке из Немачке.

Полувреме је завршено резултатом 46:29 за Србију, па је у других 20 минута преостало да се утврди само коначан резултат. Другу четвртину Србија је добила са 23:6.

У наставку је само настављена течна игра српског тима. Шут из игре надмашио је 55 одсто, док су ван линије за три поена шутирали са сјајних 43 одсто успешности.

Водила је Србија и максимиланих +27 у једном тренутку, а крајњи резултат је био 86:60.

Најефикаснији у редовима српске репрезентације био је Огњен Симјановски са 15, док се код Немаца истакао Волф са 12 поена.

Србија и Немачка играју у групи Ц са селекцијама Грузије, домаћином шампионата, и Шпаније.

Систем такмичења је такав да све четири репрезентације пролазе даље, а од позиције у групи зависи само противник у нокаут фази. Укрштају А и Б група, као и Ц и Д група.

Наредни меч "орлића" заказан је за суботу, 9. августа против Грузије од 16.30.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона

ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона

АНДАЛУЖАНИ самоуверено држе пето место које води у Лигу шампиона, а прилику да се још више приближе европској елити имаће вечерас на "Картухи" где ће од 20 часова угостити Елче.

12. 05. 2026. у 07:40

И ЧУВЕНИ ГРОБАРИ ДОШЛИ НА КОМЕМОРАЦИЈУ ВЛАДИМИРА ЦВЕТКОВИЋА: Какве сцене на Маракани... (ФОТО/ВИДЕО)

И ЧУВЕНИ "ГРОБАРИ" ДОШЛИ НА КОМЕМОРАЦИЈУ ВЛАДИМИРА ЦВЕТКОВИЋА: Какве сцене на Маракани... (ФОТО/ВИДЕО)

Чињеница да је умро Владимир Цветковић, легенда и кошаркашког и фудбалског клуба Црвена звезда, окупила је данас на Маракани не само оне којима су црвено-бели у срцу, већ и црно-бели, јер је донедавно мало ко е знао да је чувени "Цвеле" својевремено био и "спасилац" ФК Партизан.

12. 05. 2026. у 12:20

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона