ЧАНЧАР СЕ ВРАЋА У ЕВРОПУ: Евролигаш близу договора са репрезентативцем Словеније
СЛОВЕНАЧКИ кошаркаш, Влатко Чанчар је пет година провео у НБА лиги. Чини се да је дошло време да напусти Америку и врати се у Европу.
Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
Наиме, како преноси "БаскетНеws" овај 28-годишњак је у поодмаклим преговорима са Олимпијом из Милана.
Момак из Копера је последњих пет сезона провео у Денвер нагетсима, где је био део тима који је освојио НБА шампионат 2023. године.
Прошле сезоне, Чанчар је наступио у 13 утакмица, просечно бележећи 1,8 поена и 2,5 скокова за 11 минута игре.
Током своје НБА каријере, играо је у 143 утакмице, а просечно је бележио 3,4 поена, 1,8 скокова и 0,9 асистенција за 10,7 минута по утакмици.
Овај 201 центиметар високи кошаркаш је дугогодишњи члан словеначке репрезентације. Био је део националног тима који је освојио златну медаље на Европском првенству 2017. године. На Европском првенству 2022. године, просечно је бележио 11,6 поена, 5,0 скокова и 1,9 асистенција, издвајајући се као један од најбољих играча поред Луке Дончића.
Подсетимо, Чачнар је у Европи наступао за Олимпију из Љубљане, Мегу и Мирафлорес. Уколико дође у редове "манекена" то ће му бити први пут да наступа у Евролиги.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПРЕНОС, НОРВЕШКА - ЕНГЛЕСКА: Борба за полуфинале Светског првенства!
Фудбалери Норвешке и Енглеске играју меч четвртфинала Светског првенства. Утакмица је на програму од 23.00 по нашем времену, а ток утакмице можете пратити на порталу Новости.
11. 07. 2026. у 22:59
ПАРТИЗАН ЗАВРШИО ПЛЕЈМЕЈКЕРА! Бивши саиграч Милоша Теодосића облачи црно-бели дрес
Доскорашњи кошаркаш Виртуса, Алесандро Пајола, ускоро ће постати нови кошаркаш Партизана.
11. 07. 2026. у 20:46
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)