СКАНДАЛ ДРМА СРПСКИ СПОРТ! Због намештања утакмица седморица процесуирана - откривено ко је све у питању!

Новости онлине

28. 04. 2025. у 15:04

Борба против намештања утакмица у Србији је у пуном јеку.

СКАНДАЛ ДРМА СРПСКИ СПОРТ! Због намештања утакмица седморица процесуирана - откривено ко је све у питању!

Фото: Профимедиа/Илустрација

Кошаркашки савез Србије (КСС) саопштио је данас да се доследно и одлучно залаже за фер и чист спорт и навео да су седморица кошаркаша процесуирана због намештања утакмица.

"КСС најоштрије осуђује сваки облик намештања утакмица, јер такве малверзације директно нарушавају равноправност такмичења и обесмишљавају основна правила фер-плеја која су темељ спорта. Свесни озбиљних и далекосежних последица које намештање утакмица има на кошарку и спорт уопште, истичемо да ћемо уложити све наше ресурсе и капацитете у борби против овог проблема", саопштено је на званичном сајту КСС.


Одлучни смо да станемо на пут свим негативним појавама које угрожавају интегритет такмичења и да у сарадњи са ФИБА и документацијом коју су они прикупили, предузмемо све потребне мере пред релевантним државним институцијама у циљу заштите спортских вредности, додаје се у саопштењу.

Који кошаркаши су процесуирани?


КСС је навео да су до сада пред органима КСС процесуирани: Никола Христов, Алекса Новаковић, Коча Јововић, Милош Ћојбашић, Владимир Ивеља, Милан Радивојевић и Вук Ђорђевић.


"Кошаркашки савез Србије остаје посвећен очувању части и достојанства спорта уз максималну сарадњу са ФИБА, и верујемо да само заједничким и одлучним деловањем можемо сачувати преве вредности које кошарка представља", закључује се у саопштењу КСС.
 

Бонус видео:  Породица променила "Оче наш" због КК Партизан

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.

12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)