"НЕНАДОКНАДИВ ГУБИТАК ЗА СВЕТСКУ КОШАРКУ!" Опростила се и Црвена звезда од Дражена Далипагића
Кошаркашки клуб Црвена звезда опростио се објавом на клупском сајту од легенде југословенске кошарке Дражена "Праје" Далипагића, који је на крају каријере носио и "црвено-бели" дрес.
Фото: КК Црвена звезда
- Далипагић, легенда светске, југословенске кошарке, трофејни репрезентативац, и један од највећих кошаркаша са ових простора свих времена, преминуо је у Београду након тешке болести у 74. години живота. Далипагић је био олимпијски, светски и европски првак. Изабран је међу 50 особа које су највише донеле Евролиги и међу ФИБА највећих 50 играча - стоји на почетку објаве на сајту Звезде.
Звезда је затим објавила листу рекорда и успеха које је "Праја" постигао.
- У дресу Југославије играо је на европским првенствима 1973, 1975, 1977, 1979, 1981, 1983, светским првенствима 1974, 1978, 1982, 1986. и Олимпијским играма 1976, 1980, 1984. године. Укупно је одиграо 243 утакмице од 1973. до 1986. Освојио је на светским првенствима злато 1978, сребро 1974. као и бронзе 1982. и 1986. На Олимпијским играма је освојио злато 1980, сребро 1976. те бронзу 1984. На европским првенствима је освојио злато 1973, 1975. и 1977, сребро 1981. и бронзу 1979 - подсећају из Звезде.
Додаје се да је преминули Далипагић играо за КК Партизан, где и данас држи рекорд по броју убачених поена, а касније и за Реал Мадрид, Удине, Венецију, Верону и Црвену звезду, где је 1991. године и завршио велику и пребогату каријеру.
- У црвено-белом дресу одиграо је 30 утакмица на којима је убацио 487 поена и у тој години показао да је и даље светска класа. КК Црвена звезда, председник клуба, УО, целокупан менаџмент, тренер и стручни штаб, комплетан играчки кадар и сви запослени изражавају најдубље саучешће породици Дражена Далипагића чији одлазак представља ненадокадив губитак за светску кошарку - закључује се у објави.
Препоручујемо
КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге
После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.
13. 12. 2025. у 07:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)