МНОГО БОЛИ: Дејан Милојевић је изгубио животну битку тачно на данашњи дан (ФОТО)

Новости онлине

17. 01. 2025. у 08:15

На данашњи дан, 17. јануар, обележавамо годишњицу изненадне смрти легендарног српског кошаркаша и тренера Дејана Милојевића, који је преминуо у 47. години живота.

МНОГО БОЛИ: Дејан Милојевић је изгубио животну битку тачно на данашњи дан (ФОТО)

FOTO:KK Crvena zvezda

Прослављени кошаркаш и цењени тренер Дејан Милојевић преминуо је изненада од последица срчаног удара током вечере са члановима стручног штаба Голден Стејт вориорса, тима у којем је радио као помоћни тренер.

Његов изненадни одлазак оставио је дубок и неизбрисив траг не само у кошаркашким круговима, већ и у срцима свих који су имали привилегију да га познају.

Фото: АП

Рођен 15. априла 1977. године у Београду, Милојевић је одрастао у насељу Падинска скела, где су се први обриси његовог талента почели назирати још у дечачким годинама. На наговор школског друга, ушао је у свет кошарке на Ташмајдану, где је убрзо постао доминантна фигура, наступајући и за старије категорије. Његова легендарна утакмица са 141 постигнутим поеном у јуниорским данима била је најава блиставе каријере. 

Играчку каријеру је почео у Беовуку, а играо је за ФМП, Будућност, Партизан, Валенсију и Галтасарај. Тренерску каријеру почео је у Меги, а смрт га је затекла на месту помоћног тренера у Голден Стејт вориорисима.

Милојевић се касније посветио тренерском позиву, а његов рад са младим талентима у Меги променио је ток кошарке. Под његовим надзором стасали су играчи попут Николе Јокића, Василија Мицића, Ивице Зубца и многих других, који данас доминирају у НБА и Евролиги. Његова посвећеност, стрпљење и стручност учинили су га једним од најцењенијих кошаркашких стручњака.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart