"ТО МЕ МНОГО БРИНЕ": Јанис Сферопулос се огласио након пораза Црвене звезде у АБА лиги
НИЈЕ могао тренер Црвене звезде Јанис Сферопулос да буде задовољан након убедљивог пораза од Дубаија (92:107) у АБА лиги.
ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић
Колико су црвено-бели били ван ритма показује податак да су примили 107 поена на свом паркету.
Грчки стручњак је истакао да је распоред најзаслужнији за овакав исход утакмице у "Београдској арени".
- Ко год је гледао утакмицу, схватио је да смо желели, али нисмо могли. Енергетски смо били у заостатку у односу на ривала. Ово је пораз за који је заслужан распоред. Играте Евролигу, а онда имате дан да се спремите за тешког ривала. Није лако опоравити се и бити спреман за нову утакмицу у два дана. Услови за два тима су другачији. Честитамо Дубаију, настављамо даље - рекао је Сферопулос на конференцији после утакмице и додао:
- Разлог је била енергија, већ сам то рекао. Париз није регуларна утакмица, са њима морате много да се потрошите. За мање од 48 сати немате пуно енергије да играте још једну такву утакмицу. Они су нас нападали, трчали јер су знали да је то њихова предност. Желели смо, борили смо се, али нисмо могли. Након пораза морамо да нађемо грешке и како да будемо бољи, да нешто научимо из овог пораза.
Оно што може да брине је ситуација из треће четвртине кад се Немања Недовић ухватио за задњу ложу. Од тог момента се није враћао у игру.
- То је нешто што ме много брине, сутра ћемо имати скенер и видети колико је озбиљно. Не знам сада ништа, само да је мишић проблем - закључио је Сферопулос.
Подсетимо, Црвену звезду наредне недеље очекује дупло коло у Евролиги. Шампион Србије и АБА лиге најпре у среду од 20 сати дочекује Фенербахче, а потом у петак у исто време у Београд долази Монако.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
ВЕЛИКА СЕНЗАЦИЈА У АБА ЛИГИ: Дубаи победио Црвену звезду усред Београда (ФОТО)
12. 01. 2025. у 21:07
РУСИ ОТКРИЛИ ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ: Пикси добио велико појачање пред бараж мечеве у Лиги нација
12. 01. 2025. у 13:57
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:25
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)