НИЈЕДАН ИГРАЧ НИЈЕ УСПЕО ДА ГА СРУШИ: Прошла је 21 година од чувеног рекорда Дејана Милојевића (ФОТО)
На данашњи дан 2004. године Дејан Милојевић поставио је рекорд АБА лиге по оствареном индексу корисности јер је на мечу против Ловћена имао 59 индексних поена.
FOTO: Tanjug/AP
Милојевић је на том мечу постигао 35 поена, имао је 18 скокова, четири асистенције и блока, две украдене лопте, што му је било довољно за индекс корисности - 59.
До данашњег дана, ниједан играч није успео да обори овај рекорд.
Иначе, почетком 2024. године, одлучено је да награда за најбољег играча АБА лиге у регуларном делу сезоне понесе име Дејана Милојевића, који је и рекордер по броју узастопних МВП признања регионалне лиге - чак три.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
"ЈОКИЋ - ТЕОДОСИЋ! ТО БИХ ВОЛЕО": Интересантна изјава првог човека грчког клуба (ВИДЕО)
03. 01. 2025. у 16:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)