ТОТАЛНИ КОЛАПС! Кошаркашки савез Србије у минусу више од 100 милиона динара, 600 хиљада евра потрошено на Олимпијским играма
Кошаркашки савез Србије (КСС) саопштио је данас да је током ревизорске контроле откривено да је Савез у минусу више од 100 милиона динара и да су примећене бројне нелогичности у финансијском пословању у претходном периоду.
Фото: КСС
"Прве финансијске анализе показале су да је током одржавања Олимпијских игара у Француској са рачуна КСС потрошено око 609.000 евра. Утрошена средства у извештају су оправдана кроз куповину карата за утакмице три репрезентативне селекције Србије – шест утакмица мушке сениорске репрезентације (три у Лилу, три у Паризу), четири утакмице женске сениорске репрезентације (три у Лилу, једна у Паризу) и девет утакмица сениорске 3×3 мушке репрезентације у Паризу" наводи се у саопштењу Савеза.
Како се додаје, карте су углавном плаћане преко картице Кошаркашког савеза Србије којом је располагао бивши генерални секретар.
"Правдајући утрошак енормног износа, у извештају је истакнуто да је Савез имао веома сложен задатак у виду антиципације и процене потреба када је реч о улазницама за мечеве, те да се њиховој реализацији приступа услед гајења добрих формалних и неформалних односа који би могли бити значајни за функционисање Савеза у будућности", пише у саопштењу.
На основу достављеног списка, КСС је констатовао да се на њему налази "много лица која немају додирних тачака са Савезом, па је апсурд помињати их у контексту значаја у самом функционисању КСС".
"Подаци које смо до сада добили указују да ово није једино необично коришћење средстава са рачуна КСС и предузећа Баскет груп", наводи се у саопштењу.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.
07. 12. 2025. у 19:40
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)