ПАРТИЗАН ВЕЗАО ДРУГУ ПОБЕДУ У ЕВРОЛИГИ: Црно-бели сломили Макаби за први гостујући тријумф у елити!
КОШАРКАШИ Партизана забележили су нову победу у Евролиги, пошто су савладали Макаби са 79:91 (27:28, 19:14, 18:24, 15:25).
ФОТО: М. Вукадиновић
Ово је црно-белима први тријумф у гостима ове сезоне. Иако је меч одигран у дворани "Александар Николић" тим из Тел Авива је домаћин у тој хали.
Обе екипе су сјајно отвориле утакмицу нападачки, па је први период окончан резултатом 27:28 у корист тима Жељка Обрадовића.
Стали су мало нападу у другом кварталу, посебно Партизана који је убацио 14 поена, те је на полувремену имао заостатак од четири поена - 46:42.
Како је меч одмицао тако су црно-бели све боље изгледали. Одбрана је била веома добра, Макаби често није имао решења у нападу. То је највише било видљиво у четвртом кварталу у ком се ломила утакмица.
Водио је Партизан са 70:77, имао неколико прилика да оде на недостижну разлику, али лоше нападе Макабија није успео да искористи и практично оконча меч.
Ипак, кад је требало "парни ваљак" је био прави, пронашао је права решења у нападу, уз квалитетну одбрану и уписао другу везану победу у најелитнијем кошаркашком клупском такмичењу.
Колико је овај сусрет био изједначен најбоље се могло видети по томе да је једна екипа, конкрено Партизан до прве двоцифрене предности на сусрету дошао тек на 1:06 до краја када је поентирао Карлик Џонс са 77:87.
Најефикаснији код победника био је Стерлинг Браун са 20 поена, пратио га је Исак Бонга са 14. На другој страни Леви Рендолф је бројао до 19, пратио га је Хасијел Риверо са 15. Вреди истаћи да је Тамир Блат стао на корак од трипл-дабл. Он је меч завршио са 10 поена, девет скокова и девет асистенција.
Сада обе екипе после четири кола имају учинак 2-2. Црно-бели у наредном колу дочекују Виртус, док Макаби гостује Жалгирису.
Макаби - Партизан 79:91 (27:28, 19:14, 18:24, 15:25)
Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: око 1.000. Судије: Карлос Перуга (Шпанија), Јосип Радојковић (Хрватска), Уго Тепеније (Француска).
Макаби: Хоард 14, Ли 5, Каба 1, Менко, Соркин 11, Мајер, Рајман, Дибартоломео, Риверо 15, Коен 4, Рендолф 19, Блат 10.
Партизан: Дејвис 9, Лунгберг 11, К. Џонс 11, Ниликина 12, Вашингтон, Копривица, Накић, Маринковић 4, Покушевски 2, Браун 20, Бонга 14, Т. Џонс 8.
БОНУС ВИДЕО: Овако је Никола Јокић дочекан на аеродрому "Никола Тесла" после Олимпијских игара
Препоручујемо
РУСКИ ТЕНИСЕР У ЧУДУ: Послао моћну поруку Новаку Ђоковићу пред меч са Синером
17. 10. 2024. у 12:06
ВЕЛИКА ТЕНИСКА ДРАМА! Новак Ђоковић опет изгубио од Јаника Синера, али како!
17. 10. 2024. у 21:10 >> 21:02
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)