"ТРЕБА ДА СЕ УБИЈЕМ ПОСЛЕ ОВОГА" Тринкијери бесан на судије, упире прстом у судије и Везенкова

Андреа Тринкијери је одржао још једну конференцију за медије о којој ће се причати.

ТРЕБА ДА СЕ УБИЈЕМ ПОСЛЕ ОВОГА Тринкијери бесан на судије, упире прстом у судије и Везенкова

Фото: EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Жалгирис је поражен на гостовању Олимпијакосу, а у центру пажње нашла се судијска тројка Сретен Радовић, Миливој Јовчић и Саша Петек, пошто се полемисало о квалитету суђења.

- Нико не жели да игра против Олимпијакоса. Високи су, дугачки и имају развијен вишегодишњи систем. Везенков се вратио, он почне утакмицу са 10 слободних бацања. Не знамо како то успева, али погледа судије и добије два слободна бацања. Буквално је тако. Онда погледа на другу страну и добије нова два пенала. Тешко је играти тако, добили су 43 слободна бацања.

Бугарин је са линије за слободна бацања свом тиму донео 11 поена, а укупно их је постигао 17 поена.

- Олимпијакос је далеко једна од најбољих екипа и тога су свесни. Играју као тим који жели да победи и физички су снажни. Помислио би човек да би Фурнијеу била потребна адаптација после НБА лиге, али не. Није убацио много, али он и даље користи своје тело јако добро. Олимпијакос је баш добар - додао је Италијан.

Занимљива је његова реакција на констатацију новинара да је прву асистенцију Жалгирис уписао након шеснаест минута игре. 

- После овога што сте рекли, треба да нађем мост и да се убијем. Евролига је тешко такмичење, поготово за младе играче или оне који никада нису играли ову лигу. Све је велико, брзо и физички захтевно. Понекад су играчи анксиозни. Треба им период адаптације. Све је тачно, али били смо у заостатку два поена, имали моментум... Морамо да радимо на мало више креативности, то је приоритет, истакао је.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона

НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона

Како је после меча Црвена звезда - Мачва наговестио Дејан Станковић, сада са сигурношћу можемо рећи - Раде Крунић не игра први меч за Звезду у квалификацијама за Лигу шампиона.

19. 07. 2026. у 12:22

Коментари (0)

НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона