ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Црвено-бели довели Кинана Еванса
Амерички кошаркаш Кинан Еванс прешао је из Жалгириса у Олимпијакос, саопштио је данас атински клуб.
Profimedia
Како је саопштено, 28-годишњи кошаркаш је са челницима клуба из Атине потписао трогодишњи уговор.
У финишу сезоне Еванс је покидао лигаменте колена леве ноге, па се не очекује да заигра за Олимпијакос пре 2025. године.
Еванс је прошле сезоне бриљирао у Жалгирису, у Евролиги је за 26 минута на терену имао просек од 13,4 поена, 2,7 скокова и 3,7 асистенција.
Американац је европску авантуру започео као играч Игокее, после чега је наступао за Хапоел Хаифу, Макаби Тел Авив и Жалгирис.
Пре Еванса Олимпијакос је појачао Лука Вилдоза, који је стигао из Панатинаикоса.
БОНУС ВИДЕО: "ФОКУС НАМ ЈЕ ПАРИЗ 2024": Баскеташ Страхиња Стојачић за "Новости" о Олимпијским играма
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
08. 06. 2026. у 07:30
ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ! Змије опколиле камп репрезентације Швајцарске
Хаос пред почетак Мундијала. Змије су опколиле камп репрезентације Швајцарске, а играчи не крију страх и незадовољство.
08. 06. 2026. у 16:50
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)