ЈА САМ КРАЉ У ЛОС АНЂЕЛЕСУ! Никола Јокић ударио шамар Лејкерсима какав НБА не памти

26. 04. 2024. у 06:38

Кошаркаши Денвера повели су са 3:0 у првој рунди плеј-офа Западне конференције НБА лиге, пошто су јутрос у гостима победили Лос Анђелес лејкерсе са 112:105.

Денвер је контролу над утакмицом преузео у трећој четвртини и на крају је уписао своју 11. узастопну победу против Лејкерса, односно пету у гостима, рачунајући и прошлосезонско финале Западне конференције. Лејкерси су последњи пут победили Денвер 16. децембра 2022. године.

Српском центру Николи Јокићу је недостајала једна асистенција да упише нови трипл-дабл, пошто је утакмицу завршио са 24 поена, 15 скокова и девет асистенција.

Актуелне шампионе НБА лиге су на корак од другог кола плеј-офа водили и Арон Гордон са 29 поена и 15 скокова, Џамал Мари је додао 22 поена, а Мајкл Портер 20 уз десет скокова.

У тиму Лејкерса најефикаснији је био Ентони Дејвис са 33 поена и 15 скокова, Леброн Џејмс је додао 26, а Остин Ривс 22 поена. Један од трагичара у домаћем тиму на овом мечу био је Данђело Расел који се није ни уписао у стрелце.

Денвер је мали заостатак из првог полувремена (53:49) претворио у вођство од десет поена серијом 24:10 на почетку другог полувремена и до краја га није испуштао.

Ниједна екипа није успела да се врати после 0:3 у плеј-офу, а наредна, можда и последња утакмице ове серије на програму је у ноћи између суботе и недеље.

Филаделфија је као домаћин славила против Њујорка са 125:114 и преполовила предност Никса у првом колу плеј-офа Источне конференције.

Најзаслужнији за тријумф Филаделфије био је Џоел Ембид који је убацио 50 поена. Ембид је погодио 13 од 19 шутева из игре и 19 од 21 са линије за слободна бацања, а уписао је и осам скокова и четири асистенције.

Тајрис Макси је убацио 25 поена за победнички тим, док је Кели Умбре додао 15. У пораженом тиму најбољи је био Џејлен Брансон са 39 поена и 13 асистенција.

Кошаркаши Орланда су на свом терену победили Кливленд са убедљивих 121:83 и тако смањили на 2:1 у првом колу плеј-офа Истока.

Орландо, који је у четвртој четвртини имао и 43 поена предности, остварио је своју прву победу у плеј-офу од 2019. године и прву на свом паркету од априла 2011. године.

Паоло Банкеро је предводио Орландо са 31 поеном и 14 скокова, Џејлен Сагс је додао 24, а Франц Вагнер 16 поена. У редовима Кливленда најбољи су били Џарет Ален и Карис Леверт са по 15 поена, док је Донован Мичел убацио 13.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА