ПАРТИЗАН ПОБЕДОМ ЗАВРШИО ЕВРОЛИГУ: Црно-бели на крилима Смита и Нанелија савладали Валенсију

Часлав Вуковић

12. 04. 2024. у 22:21

КОШАРКАШИ Партизана победом су завршили ову сезону у Евролиги. Они су били бољи од Валенсије са 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14).

Није овај дуел пред 19.135 навијача у "Арени" имао резултатски значај за оба тима, али црно-бели су желели тријумфом да се опросте од навијача у елитном такмичењу. И у томе су успели.

Није добро почео дуел за изабранике Жељка Обрадовића који су после прве четвртине имали заостатак од шест поена - 15:21. Ипак, домаћин се подигао и на одмор је отишао са два поена минуса - 35:37.

Партизан је друго полувреме одиграо одлично, захваљујући највише сјајним Џејлином Смитом и Џејмсом Нанелијем. Хрватски репрезентативац није много играо од када је дошао, али је на овом мечу постигао 15 поена, а тројке је шутирао 5/6. Искусни бек је бројао до 19 и показао колико је важан за игру клуба из Хумске.

Њих двојица су били уједно најефикаснији у табору црно-белих. Најбољи у тиму Валенсије био је Семи Оџелеј са 17 поена, док је Џеред Харпер додао 13.

Партизан је остао без плеј-ина и сезона у Евролиги је за њега завршена, па сада екипа може да се окрене обавезама у АБА лиги где брани титулу.

Тим из Београда у четвртфиналу регионалног такмичења игра против Игокее, први меч на програму је у среду од 18.30.

Партизан - Валенсија 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14)

Дворана: "Беорадска Арена". Гледалаца: 19.135. Судије: Фернандо Роча, Милан Недовић, Гитис Вилијус.

Партизан: Смит 15, Ледеј 5, Аврамовић 10, Копривица, Пантер 12, Смаилагић, Нанели 19, Трифуновић, Анђушић 1, Понитка 8, Камински 3, Кабокло 6.

Валенсија: Харпер 13, Клавер 5, Пуерто 5, Рујверс 7, Прадиља 4, Андерсон 3, Лопез-Аростеги 4, Џонс 4, Робертсон, Дејвис 4, Оџелеј 17, Де Лареа.

Четврта четвртина: Партизан - Валенсија 79:66

40' - Крај утакмице!

38' - Наставља Смит да погађа шутеве ван линије 6,75. Ледеј је потом направио фаул у нападу.

37' - Смит се бацио и сачувао лопту у терену, а потом се наградио тројком, четвртом на овом мечу.

34' - Понитка је промашај Каминског вратио у кош. На другој страни тројку је погодио Оџелеј. Харпер је погодио веома тежак шут и одмах је тајм-аут затражио Обрадовић.

33' - У ритму је Нанели и после његове друге тројке први пут је двоцирена предност на утакмици - 65:54.

Трећа четвртина: Партизан - Валенсија 58:52

30' - Трећа четвртина окончана је поготком Нанелија са једне ноге. Партизан у последњи квартал улази са +6 - 58:52, што је највећа разлика до сада.

28' - Нанели је тројком из десног корнера вратио предност домаћем тиму. Потом је реализовао једно бацање.

27' - Валенсија користи неке пропусте домаћин да буде у утакмици. Оџелеј је био прецизан ван линије 6,75.

24' - Гости су поентирали тек после три минута преко Џонса. На другој страни је сјајно закуцао Кабокло. Џастин Андерсон је постигао тек другу тројку за госте.

22' - Смит игра добар меч, погодио је трећи шут ван линије 6,75. Партизан је друго полувреме отворио серијом 5:0.

21' - Тек на старту трећег квартала се у стрлце уписао Бруно Кабокло. Џонс на другој страни није погодио тројку.

Друга четвртина: Партизан - Валенсија 35:37

20' - Украо је Брендон Дејвис и дошао до лаких поена. Харпер је пробио одбрану ривала и поенима је окончао прво полувреме.

19' - Црно-бели су у серији 11:0 након поена Аврамовића који је остао сам под кошем. Пантер га је сјајно проиграо након украдене лопте. Серију домаћин прекинуо је Харпер поенима са линије пенала.

18' - Капитен Партизана је двоцифрен, пошто има 10 поена. Морао је тајм-аутом да реагује Алберт.

16' - Пантер полудистанца, па Смит тројка, домаћин је у серији од 7:0 након поена после продора Пантера.

14' - Везао је Пантер четири поена. Потом је Понитка направио неспортски фаул над Пуертом. Шпанац је оба пута био прецизан.

13' - Добро је пробио Аврамовић и дошао је до нових поена. Одмах је тренер Валенсије затражио тајм-аут након серије противника од 5:0. Рујверс је промашај Андерсона вратио у кош.

11' - Други квартал почео је тројком Џејлина Смита који је тек сада први пут крочио на терен на овом мечу.

Прва четвртина: Партизан - Валенсија 15:21

10' - Још једна изгубљена лопта црно-белих што је Клавер искористио за лаке поене у контри.

9' - Прву тројку за Партизан постигао је Ледеј. Лопта се високо одбила од обруч, али се вратила у кош. На другој страни је Оџелеј поентирао под фаулом. Добро је Харпер истрчао и погодио је флоутер.

8' - Понитка је тек ушао у игру и одмах је поентирао и то након што је ухватио офанзиван скок.

7' - Семи Оџелеј је закуцао у контри. Пре тога је Френк Камински погодио једно слободно бацање.

5' - Прву тројку на утакмици постигао је Клавер. Домаћи на другој страни имају 0/4 ван линије 6,75. Тим из Шпаније је после поена Рујверса први пут повео.

4' - Аврамовић је закуцао после продора. Валенсија тешко постиже поене, одбрана црно-белих одлично функционише на старту дуела. Рујверс једини погађа за госте, био је половичан са линије пенала.

2' - До поена из контранапада је дошао и Аврамовић. Прве поене за госте постигао је Рујверс који је остао сам под кошем ривала.

1' - Први напад имали су гости из Шпаније, али је Прадиља направио фалу у нападу, а до првих поена је стигао Нанели.

Партизан почиње меч у петорци: Алекса Аврамовић, Данило Анђушић, Џејмс Нанели, Зек Ледеј, Френк Камински. Валенсија дуел креће у саставу: Крис Џонс, Џастин Андерсон, Ћаби Лопез-Аростеги, Хаиме Прадиља, Нејтан Рујверс.

Уочи меча:

Црно-бели неће играти у плеј-ину, пошто ће лигашки део најелитнијег такмичења окончати на 11. месту без обзира на то какав исход са "слепим мишевима" буде.

Тим из Шпаније је после тешког пораза од Асвела (98:69) у прошлом колу сменио Алекса Мумбруа. Екипу као да је то тргло па је у једној невероватној нападачкој утакмици победила Басконију (111:101) у АЦБ лиги.

Иако сусрет нема никакав резултатски значај Партизан сигурно има жељу да се тријумфално опрости од Евролиге и то пред својим навијачима.

Изабраници Жељка Обрадовића су ове сезоне остварили само четири победа као гости, а једна је била управо против Валенсије у "Фонтети" (67:72).

Партизан тренутно има учинак 15-18, док је тим из Шпаније на 14-19.

БОНУС ВИДЕО: ЈОКИЋЕВА „СТОТКА“: Кога Србин јури по броју трпл-даблова

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 09:22

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49