КАТАСТРОФА ЗВЕЗДЕ У ИСТАНБУЛУ: Црвено-бели доживели најтежи пораз у Евролиги, Партизан без плеј-ина!

11. 04. 2024. у 21:19 >> 21:21

ЦРВЕНА звезда је убедљиво поражена у Истанбулу од екипе Ефеса 100:55 у последњем 34. колу Евролиге, овим поразом црвено-белих Партизан је остао без шанси за плеј ин.

М. Вукадиновић

Црвено-бели су отишли у Синан Ердем дворану без икаквих шанси за пласман у следећу рудну, али су овај меч помно пратили и навијачи Партизана, у нади да ће им Звезда омогућити да се боре за плеј-ин у сутрашњем дуелу против Валенсије. Међутим изабраници Томислава Мијатовића, показали су од самог старта да су одлучни у томе да остваре победу и пласирају се даље.

Ефесу је свакако помогло то што је ово било једно од најслабијих издања Црвене звезде у Евролиги ове сезоне. Мноштво изгубљених лопти и јако лоша игра у рекету, пре севга на скоку, довело је до тога да су играчи турске екипе изузетно лако постизали поене. У прилог томе говори и то да је Ефес добио сваку четвртину. Колико је лоше деловала Звезда на овом мечу, говори и податак да су забележили најтежи пораз у Евролиги од кад се такмиче. Поред резултата, меч је обележила и нервоза у редовима црвено-белих па су искључења зарадили Теодосић и Боломбој. Звезда се на крају неславно опростила од евролигашке сезоне 2023/2024.

Након овог меча познати су сви учесници плеј-ина, а сутра ће се знати и коначан распоред на табели. Црвена звезда је одавно остала без шанси да се нађе у следећој рунди, док је Партизан након победе Ефеса и математички остао без наде за плеј-ин. Сада "вечитима" остаје да сумирају утиске из ове евролигашке сезоне и да се на миру посвете регионалној лиги чији ће шампион бити део елите следеће сезоне.

Четврта четвртина: Ефес - Црвена звезда 100:55

40' - Крај меча! Звезда је доживела најтежи пораз у евролигашкој историји и оставила Партизан без плеј-ина.

38' - Ханга је кренуо у продор и том приликом га је грубо фаулирао Брајант, али на сву срећу прошао је искусни Мађар без повреде.

37' - Погађа Гедраитис једно бацање и тиме Звезда стиже до трећег поена у овој четвртини

35' - Опет Брајант погађа за два. Црвена звезда тек сада поентира преко Смарта.

34' - Нервоза постаје све јача. Сада су Боломбој и Џонс ушли у сукоб и дошло је до кошкања између играча. Искључени су обојица

33'- Звезда је идаље без поена у последњој деоници. Ефес наставља да игра сјајно, а поготово Брајант који је дошао до 24 поена.

31' - Наставља Ефес тамо где је стао у претходној четвртини. Овај пут је за три погодио Вилис

Трећа четвртина: Ефес - Црвена звезда 76:44

30' - Тоне Звезда све дубље и дубље. Ефес лако постиже поене, а сада је нервозу показао и Милош Теодосић који је зарадио искључење. После једног геста Даријуса Томсона, Теодосић је ушао у сукоб са судијом тражећи техничку за играча Ефеса, али је судија досудио искључење некадашњем српском репрезентативцу.

28' - Екипа Томислава Мијатовића рутински одржава предност, док Звезда наставља да губи лопте. Све је извесније да ће Ефес победити и оставити Партизан без плеј-ина.

26' - После гледања снимка судије су констатовале да је шут Недовића који је убацио нешто раније ипак био за два поена, а потом је Отуру погодио два плус један и одвео Ефес на још већу разлику.

25' - Црвено-бели праве мини серију 6:0 захваљујући Недовићу, али је предност Ефеса идаље велика.

23' - Наствља Звезда са лошом игром. Нису успели да поентирају у другом полуврмену али је Османи поново погодио за "пиваре".

21' - Почело је друго полувреме. Обе екипе нису реализовале свој напад, али је Холац погодио за Ефес из другог покушаја.

Друга четвртина: Ефес - Црвена звезда 45:31

20' - Готова је друга четвртина. Звезда не изгледа добро на терену и има огроман број изгубљених лопти. Ефес на сигурном плусу.

19' - Поново Брајант погађа и долази до 17 поена! Ефес игра јако добро у нападу

18'- Као у трансу игра Елајџа Брајант! Погодио је поново за три и опет натерао тренера Звезде на тајм-аут.

16' - Отуру је реалзовао два пенала за Ефес, потом је и Брајант фаулиран. Звезда у све већим проблемима.

14' - Прва двоцифрена предност Ефеса. Погодио је поново Брајант за три, потом и за два.

13' - Јако лоша звезда на скоку. Превише допушта Османију испод коша где се овај лако сналази, потом погађа и Брајант и одводи Ефес на плус 9. Сферопулос реагује тајм аутом.

11' - Почела друга четвртина. Треј Томкинс је уписао прве минуте у Евролиги за Црвену звезду и постиже тројку.

Прва четвртина: Ефес - Црвена звезда 15:11

10' - Завршена прва четвртина у којој су напади били лоши на обе стране, али минималну предност има Ефес

9' - Теодосић показује своју магију! Сјајна асистенција за Митровића.

8' - Клајбурн прави мини серију и води Ефес на плус 8.

7' - Прва тројка за Ефес. Овог пута је погодио Плајс, али са друге стране узвраћа Митровић за два.

5' - Јако закуцавање Османија на асистенцију Ларкина који је овим потезом дошао до 1.000 асистенција.

4' - Јако лоше отварање Ханге, сакупио је 3 изгубљене лопте. Заменио га је Јаго дос Сантос који одмах погађа за 3.

2' - Трећи неискоришћени напад за Звезду, али је четврти реализован уз доста муке преко Боломбоја.

1'  - Почела је утакмица. Први напад су реализовали кошаркаши Ефеса преко Ларкина који је погодио из продора.

Ефес меч почиње у саставу Шејн Ларкин, Јустус Холац, Вил Клајбурн, Ерџан Османи, Тибор Плајс. Звезда креће у петорци Адам Ханга, Немања Недовић, Рокас Гедраитис, Лука Митровић, Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Црвена звезда је отишла у Истанбул без императива победе, док екипу Ефеса само тријумф води у плеј ин. Уколико турски тим добије меч, обезбедиће пролаз у следећу фазу такмичења, а уколико буде поражен зависиће од других резултата. Пораз изабраника Томислава Мијатовића отоврио би врата Партизану, да у случају сутрашњег тријумфа над Валенсијом уђе у топ 10.

У тиму Јаниса Сферопулоса неће бити Дејана Давидовца, Николе Топића и Стефана Лазаревића, али ће за Звезду у Евролиги дебитовати Треј Томкинс. На другој страни ван састава је остао Ертен Гази, али он нема неку улогу у екипи "пивара", па се његов изостанак неће много осетити.

Занимљиво за ову сезону је то да је Звезда до сад убележила све три победе против турских екипа(два пута савладан Фенербахче и једном Ефес), али са друге стране има осам везаних пораза у Истанбулу против Ефеса.

"Црвено-бели" су на 16. месту са 11 победа и 22 пораза, док је Ефес 10. са 16-17.

БОНУС ВИДЕО: Кошаркашице Меге освојиле Куп победом над Партизаном

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00