ОДЕ У ПЕНЗИЈУ И ЛЕГЕНДУ: Ко није волео игру Ронда, тај не воли кошарку
МНОГИ су рекли да ко не воли игру Николе Јокића, не воли кошарку. Исто се може рећи за 38-годишњег НБА ветерана, који је одлучио да заврши каријеру две године након што је одиграо последњу утакмицу.
Foto AP
Иза Режона Ронда остаје 16 сезона у најбољој лиги света, две НБА титуле, четири ол-стар наступа и четири избоља у најбољу дефанзивну петорку лиге. Памтићемо га по невероватним додавањима која остављају без даха, по томе што је оплеменио игру као расни плејмејкер, један од одумируће врсте у данашњој кошарци.
Својевремено 21. пик на драфту 2006. године, играч из последње шампионске генерације 2008, објавио је крај каријере у подкасту бивших НБА играча Мета Барнса и Стивена Џексона.
- Сада преферирам да проводим време са децом. Довољно сам зарадио, сада водим бригу о њима - рекао је Рондо, који је последњи меч одиграо у априлу 2022. као играч Кливленда.
Прошле сезоне није успео да добије НБА уговор, а није желео да тражи ангажман ван Америке. Играо је за девет тимова, најдуже за Бостон Селтиксе са којима је провео девет сезона. Други шампионски прстен освојио је са Лејкерсима 2020. у завршници одиграној у "мехуру" у Орланду. Имао је важну улогу са клупе, у одлучујућој шестој утакмици финала са Мајамијем постигао је 19 поена.
Био је редован учесник самита свих звезда од 2010. до 2013. године, три пута први асистент лиге, остварио је 32 трипл-дабл учинка у лигашком делу сезоне и десет у плеј-офу.
Препоручујемо
А ПОСЛЕ БУРНОГ ВЕЧИТОГ ДЕРБИЈА... Овако је спуштена завеса на 24. коло Суперлиге Србије
23. 02. 2026. у 21:20
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
23. 02. 2026. у 20:02
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)