ПЕТАР БОЖИЋ БЕЗ ФИНАЛА ЕВРОКУПА: Париз победио Лондон и у другом мечу, иде по Евролигу
СРПСКИ кошаркашки тренер Петар Пожић неће играти у финалу Еврокупа, пошто су његови Лондон Лајонси поражени од Париза у другој утакмици полуфинала са 85:93 (19:21, 26:18, 19:27, 21:27).
FOTO: N. Paraušić
Игра тим из престонице Француске сјајно ове сезоне у другом по квалитету европском такмичењу и на добром је путу да у наредној буде део Евролиге.
Што се утакмице у "Купет Бох Арени" тиче, домаћин је боље одиграо прво полувреме и на паузу је отишао са шест поена предности - 45:39.
Ипак, изабраници Туомаса Исала су одиграли сјајно друго полувреме, постигли су чак 54 поена и то им је било довољно да победе и тако избегну мајсторицу и дођу на корак од освајања Еврокупа.
Најефикаснији код победника био је Ти Џеј Шортс са 21 поеном, пратио га је Себастијан Ерера са 13. У тиму Лондона највише се истакао Мет Морган који је бројао до 25, док се Џордан Тејлор зауставио на 17 поена.
Србија ће можда ипак имати представника у финалу, да би се то десило потребно је да Душан Алимпијевић са Бешикташом 3. априла победи Бург у Француској. Победник тог меча бориће се за трофеј против Париза.
БОНУС ВИДЕО: ЗВЕЗДА ДОЧЕКАЛА: Никола Топић тренира
Препоручујемо
ЗВЕЗДА ПАЛА ПОСЛЕ ДРАМЕ: Црвено-бели намучили Реал, али изгубили у Мадриду
29. 03. 2024. у 22:27 >> 22:08
СИНЕР РАЗБИО МЕДВЕДЕВА: Италијан у новом финалу, бориће се за трећу титулу у сезони
29. 03. 2024. у 21:30
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"
МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.
25. 02. 2026. у 06:27
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)