ПОРАЗ ШАРЛОТА: Скромне партије Мицића и Покушевског

17. 03. 2024. у 08:20

Кошаркаши Шарлота изгубили су на гостовању од екипе Филаделфије резултатом 109:98 у НБА лиги, а прилику да заиграју добили су и наши кошаркаши Василије Мицић и Алексеј Покушевски.

Филаделфија је током већег дела утакмице била у вођству, мада је оно ретко расло изнад десет разлике. Хорнетси су све време дисали домаћину за вратом, успели су у неколико наврата почетком последњег квартала да стекну и по поен предности, али су Севентисиксерси били бољи у завршници. Јасно је да су "стршљенови" изгубили сваку шансу да се нађу у доигравању, док Филаделфија тренутно седма и има шансе да обезбеди место у плеј ину.

Наши играчи су одиграли запажене роле. Мицић је на паркету провео 33 минута, постигао је 11 поена, уз четири асистенције и два скока, уз слаб шут из игре(пет од 12). Покушевски је за 20 минута убацио пет поена(седам од два у шуту), ухватио три лопте и поделио две асистенције.