ТРОФЕЈ СРПСКОГ КУПА ЗА КОШАРКАШИЦЕ ИДЕ У НОВЕ РУКЕ: Мега победила Краљево, за трофеј са Партизаном

02. 03. 2024. у 21:50

КОШАРКАШИЦЕ Меге победиле су Краљево са 82:74 (20:22, 22:12, 18:24, 22:16) и пласирале су се у финале Купа Милан Цига Васојевић.

Утакмица је у уводним минутима била потпуно изједначена, а после пет минута игре  је била нешто боља и повела 12:5. Одговориле су Краљевчанке мини серијом 5:0, а до прве паузе практично се играло кош за кош – 20:22.

И у другој четвртини ситуација се није променила, екипе су биле потпуно егал. После више од два минута без коша, на семафру је дуго стајао резултат 27:25. Повела је Мега после пет везаних поена Поповић у 26. минуту 30:27. Наставиле су Београђанке да контролишу резултат, повећале после тројке Росић на 37:28, а на полувреме отишле са 42:34.

Нису предавале кошаркашице Краљева и у последњи квартал су успеле да уђу са само два поена минуса - 60:58.

Иако је Мега почетком четврте четвртине отишла на нешто осетнију предност, ривалке су наставиле да се боре, па су у 35. минуту пришле на 66:62.

Ипак, екипа из Београда је на крају успела поново да се одвоји на већу разлику захваљујући сјајној Недељков која је постигла чак пет тројки.

Мега ће се у финалу у недељу од 19 сати у нишком "Чаиру" за трофеј борити против Партизана. Нека од ове две екипе ће постати нови шампион, јер је титулу бранила Црвена звезда.

БОНУС ВИДЕО: Овако су кошаркашице Партизана славиле победу над Звездом у Купу