ЗВЕЗДА ПАЛА У МИНХЕНУ: Бајерн поново кобан за Србе, црвено-бели све даље од плеј-ина

Филип Милошевић

01. 03. 2024. у 22:25

ЦРВЕНА звезда доживела је нови пораз у Евролиги, пошто је изгубила од Бајерна у Минхену са 74:66 (20:19, 12:8, 21:19, 21:20)

М. Вукадиновић

Црвено-бели су добро отворили сусрет. Напад је сјајно функционисао што је омогућило гостима да поведу са 10:19. Ипак, од тог тренутка потпуно је шампион Србије стао у игри на половини ривала, што је ривал искористио и серијом 13:0 преузео вођство.

Изабраници Јаниса Сферопулоса од тада ниједном нису успели да поведу и када год би мало спустили заостатак тим Пабла Ласа је имао спреман одговор.

Звезда је успела почетком четврте четвртине да приђе на минус два - 53:51 после тројке Мајка Тобија. Но, ни то није било довољно за преокрет, пошто је Бајерн тројкама Исака Бонге успео да врати разлику на пристојно одстојање.

Осетио се у игри гостију изостанак Милоша Теодосића, организација напада је доста трпела чак и са Јагом на терену који није пружио добру партију.

Црвено-беле је овај пораз додатно удаљио од шансе да се нађе у плеј-ину и огромно чудо би било да се тим из Београда нађе међу 10 најбољих екипа у Евролиги.

Најефикаснији код победника био је Девин Букер са 22 поена, пратио га је Серж Ибака са 12. На другој страни највише се истакао Џавонте Смарт са 13, док је Џоел Боломбој додао 11.

Бајерн је сада на учинку 12-15, а Звезда је на 10-17. Баварци у наредном колу гостују Ефесу, док вицешампион АБА лиге иде на ноге Монаку.

Немачки тим је ове сезоне био баш кобан по српске клубове, пошто је у три од четири меча са ривалима из Београда излазио као победник.

КК Бајерн - КК Црвена звезда, (74:66)

40' Крај утакмице у Минхену. Црвено-бели су доживели пети пораз у последњих шест мечева у Евролиги. Бајерн је славио са 74:66.

38' Црвено-бели већ неколико минута не успевају да стигну до поена. Бајерн то користи и поново одлази на двоцифрену предност. 68:57.

37' Делује да је Бајерн направио лепу предност и да ће се црвено-бели тешко вратити у игру. Преко Ибаке су поново отишли на девет поена разлике 66:57

35' Први поени на мечу и Дејана Давидовца. Врло важна тројка за прикључак црвено-белих. 62:57

34' Тајм-аут Сферопулос. Бајерн је птројком Бонге отишао поново на плус седам, 59:52.

33' Тројком Болмаро прекида серију Звезде. На другој страни Ханга је имао два пенала али је био половичан. 56:52.

32' Звезда је на само поседу разлике! Немања Недовић је након сјајног продора уписао лаке поене. 53:51.

31' Мајк Тоби погађа тројку на асистенцију Адама Ханге! Црвено-бели прилазе на само два поседа разлике. 53:49

Крај треће четвртине!

30' Трећа четвртина је завршена тројком Адама Ханге! 53:46.

29' Након промашаја Ханге, Боломбој закуцава и смањује предност бавараца. 50:43.

28' Лука Митровић новим поенима одржава црвено-беле у овом мечу. 46:39.

26' Боља офанзивна утакмица у другом полувремену. Лука Митровић је феноменално избацио Сержа Ибаку и положио лопту у кош. 44:37.

25' Тројком Немање Недовића црвено-бели спуштају предност на само пет поена разлике! 40:35.

24' Серж Ибака је погодио дугу двојку, затим је Лука Митровић фаулиран и отишао на линију пенала где је био половичан 40:30.

22' Уписује се и капитен Бајерна Владимир Лучић у листу стрелаца и овом тројком одводи домаћу екипу на највећу предност на овом мечу. 38:29.

21' Друго полувреме почиње тројком Девина Букера. На другој страни узвраћа Гедраитис двојком. 35:29.

Крај друге четвртине!

20' Завршена је друга четвртина. Нападачки врло лоша утакмица за првих 20 минута игре са обе стране. 32:27.

19' Након тајм-аута Јаго асистира за Боломбоја који закуцава лопту у кош. 32:27.

18' Кошем Карсена Едвардса баварци одлазе на плус седам. Тајм-аут Јанис Сферопулос. 32:25.

17' Џавонте Смарт прекида пост од три минута без коша на обе стране. 28:25.

14' Након неколико промашаја са обе стране, Данко Бранковић постиже тројку и доноси домаћој екипи пет поена предности. 28:23.

12' Уписује се и Гилеспи у листу стрелаца. Сјајно је Јаго асистирао за бившег центра Бајерна. 23:21.

11' Друга деоница почиње као што се завршио први период, тројком Обста. Бајерн је направио серију од 13:0.

Крај прве четвртине!

10' Завршена је прва четвртина тројком Обста. Екипа из Минхена након 10 минута води са 20:19.

8' Неколико лоших напада на обе стране. Девин Букер прекида серију промашаја и уписује лаке поене. 15:19.

6' Јаго Дос Сантонс је наместио руку. Погодио је далекометну тројку. Са друге стране један од најбољих шутера у Европи, Андреас Обст постиже своју прву тројку на мечу. 13:19.

5' Домаћа екипа преко Букера реализује два напада за редом и смањује предност црвено-белих. 10:14

4' Џоел Боломбој погађа из десног корнера тројку! Звезда одлази на осам поена разлике. 6:14.

3' Ибака држи Баварце у игри. Након тајм-аута постиже нове лаке поене. 6:11.

3' Тајм-аут Пабло Ласо. Црвена звезда је сјајно отворила меч и након непуна три минута игре има предност од седам поена разлике. 11:4.

2' Џавонте Смарт је поентирао. Ибака пролази лако поред Боломбоја и уписује свој други кош на мечу. 4:4

1' Меч је почео! Први напад има Црвена звезда. Лука Митровић постиже прве поене на мечу, црвено-бели воде 2:0. Са друге стране узвраћа Серж Ибака полагањем, и изједначује резултат 2:2.

Tekst potpisa

Састави:

Звезда - Јаго Дос Сантос, Џавонте Смарт, Рокас Гедраитис, Лука Митровић, Џоел Боломбој

Бајерн - Леандро Болмаро, Карсен Едвардс, Владимир Лучић, Девин Букер, Серж Ибака

УОЧИ МЕЧА:

Црвено-бели су у Минхен дошли ослабљени, лишени помоћи једног од најбољих играча Милоша Теодосића. Такође, Јанис Сферопулос не може да рачуна ни на Николу Томпића и Треја Томпкинса.

Пабло Ласо исто има проблема са саставом екипе. Ван строја су Елијас Херис, као и један од најбољих кошаркаша досадашњег дела сезоне у Евролиги, Силвијан Франциско.

Звезди је ово праткично последња шанса да се укључи у борбу за плеј-ин.

Бајерн се тренутно налази на скору 11-15, док је Звезда на 10-16.

Екипа са Малог Калемегдана је славила против Бавараца у првом делу сезоне (74:68).

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56