ЗБОГ РУБИЈА У ВЕЋУ ХАЛУ: Барселона разматра повратак у стару дворану
Кошаркашки клуб Барселона могао би ускоро да се врати у дворану Сант Ђорди на Монжуику, где је играо током деведестих година.
ФОТО: Профимедиа
Барселона је до сада наступала у дворани Блауграна, која не испуњава стандарде Евролиге, али су из управе такмичења изашли у сусрет Каталонцима зато што су имали проблема да попуне дворану Сант Ђорди која је по капацитету значајно већа него дворана у којој тренутно играју.
Међутим, након доласка Рикија Рубија у Барселону, потражња за картама се значајно повећала, те су челни људи бившег европског шампиона одлучили да размотре селидбу у већу дворану.
Дворана на Монжуику саграђена је за Олимпијске игре 1992. године. У њој су се одржавала такмичења у уметничкој гимнастици, одбојци и рукомету.
Одржана су и три фајнал-фора Евролиге – 1998, 2003. и 2011. године.
Дворана Сант Ђорди је била и домаћин Европског првенства у кошарци 1997. године, Светског првенства у пливању 2003. године, као и завршнице Купа краља 1997. и 2012. године.
БОНУС ВИДЕО: Кошаркаши Србије стигли и у Тбилиси
Препоручујемо
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове
ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.
22. 03. 2026. у 07:30
КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)
Најновије вести из Русије тичу се једног Србина, и то не било ког. А и не из било ког разлога: лекари су му се борили за живот, а он се и даље ничега не сећа!
23. 03. 2026. у 15:36
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)