ЗВЕЗДА УБЕДЉИВО ДО ФИНАЛА КУПА: Црвено-бели разбили Чачак 94, следи борба за одбрану "Жућкове левице"

Часлав Вуковић

16. 02. 2024. у 18:44

ЦРВЕНА звезда је први финалиста Купа Радивоја Кораћа. Црвено-бели су у нишком "Чаиру" убедљиво у полуфиналу победили Чачак 94 са 87:52 (15:15, 20:8, 29:14, 23:15).

ЗВЕЗДА УБЕДЉИВО ДО ФИНАЛА КУПА: Црвено-бели разбили Чачак 94, следи борба за одбрану Жућкове левице

Актуелни браницал трофеја је споро ушао у меч, напад није најбоље радио, па је први период окончан резултатом 15:15.

Ипак, у другом кварталу је Звезда појачала агресивност, напад је почео све боље да функционише и тим Јаниса Сферопулоса је почео резултатски да се одлепљује и на одмор је отишао са +12 - 35:23.

Друго полувреме било је само формалност, пошто је члан евролигаш и члан АБА лиге константно повећавао разлику.

Прилику у четвртој четвртини прилику да дебтије за црвено-беле добио је и млади Андреј Костић који је рођен 2006. године и успео је да се упише у стрелце, постигао је седам поена. Навијаче такође може да радује и то што се на терену нашао и Милош Теодосић који се опоравио од повреде.

Чачак 94 може да буде поносан на све приказано у Нишу. У четвртфиналу је био бољи од Борца, док је пружио добар отпор Звезди више од 10 минута. Шут је био највећи проблем на овом мечу.  Чачани су постигли само две тројке из 17 покушаја.

Најефикаснији код победника био је Лука Митровић са 15 поена, пратио га је Далибор Илић са 13. У пораженом тиму највише се истакао Стефан Лакић са 11 поена, док су Никола Пешаковић и Стојан Додић бројали до осам.

Звезда ће у финалу у суботу од 21 сат играти са победником меча Партизан - Војводина (петак, 21).

Црвена звезда - Чачак 94 87:52 (15:15, 20:8, 29:14, 23:15)

Дворана: "Чаир". Гледалаца: 3.600. Судије: Прпа, Весковић, Хаџић.

Ц. звезда: Лазаревић 5, Теодосић 3, Ханга 9, Давидовац 10, Митровић 15, Лазић, Боломбој 2, Илић 13, Недовић 11, Гедраитис 5, Костић 7, Јаго 7.

Чачак 94: Додић 8, Стајчић 6, Пулијам 7, Гројић, Пешаковић 8, Лакић 11, Гашић 4, Пантић 4, Даниловић, Думић 2, Татић 2.

БОНУС ВИДЕО: КАД "ДЕЛИЈЕ" НАМЕРНО ШАПУЋУ: Сјајна сцена у Нишу на Купу Радивоја Кораћа