ШОК У ЦРНОЈ ГОРИ! Будућност изгубила у финалу Купа

16. 02. 2024. у 11:23

Кошаркаши Студентског центра савладали су у Тивти екипу Будућности у финалу Купа Црне Горе са 81:80. Ово је први трофеј за екипу из Подгорице у историји овог такмичења, а други у овој сезони.

Студенти су тако после сјајног почетка сезоне где су победом против Партизана освојили Суперкуп АБА лиге, сада против Будућности дошли до историјског трофеја у Купу.

Током целог меча водила се неизвесна борба у којој ниједна екипа није направила осетнију разилку. Тако је Студентски центар од средине другог периода преузео вођство које је ипка није успео да сачува до краја меча.

Чак је та предност у последњој четвртини износила и 12 разлике у једном моменту, али су се номинални домаћини на овом мечу вратили у игру, тако да смо у последњем минуту гледали неизвесну завршницу, где је екипа Будућности успела да избори предужетак.

Ипак у додатних пет минута је екипа Студентског центра била боља и на крају однела победу резултатом 81:80.

Херој победничког тима био је Борна Капуста, који је био прецизан са линије пенала две секунде пре краја продужетка. Кенан Камењаш је у последњем нападу покушао да донесе тријумф екипи Андреја Жакеља, али је промашио.

Најефикаснији у победничком тиму био је Матео Дрежњак са 19 поена, а исти број поена са друге стране убацио је Мекинли Рајт.