СРБИЈА ПОРАЖЕНА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: "Лавице" надокнадиле -15, па јефтино просуле победу

Александар Илић

08. 02. 2024. у 22:56

КОШАРКАШИЦЕ Србије у првом мечу квалификација за Олимпијске игре састале су се у Бразилу против Немачке. Српкиње су имале велики заостатак, вратиле се у меч и након тога ипак биле поражене 73:63

СРБИЈА ПОРАЖЕНА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Лавице надокнадиле -15, па јефтино просуле победу

Нису могле да пожеле гори почетак меча кошаркашице Србије. Изабранице Марине Маљковић лоше су шутерски отвориле меч. Ривалу дозволили да поведе 11:1, уз очајан шут 0-9.

Успеле су српске грације да се разбуде, те након 10 минута Немице су имала 19:12.

Наставиле су ипак да тону српкиње, у другој деоници пет минута нису успеле да постигну кош, а ривалке су то искористиле да дођу до велике предности 36:21.

Пауза је пријала "лавицама", које су на старту другог полувремена направиле серију 7:0 уз тројку Иване Раце уз фаул.

Био је то преко потребан ветар у леђа. У завршници су репрезентативке Србије успеле да се спусте на три поена заостатка, одличном офанзивном и дефанзивном игром, међутим, брзо су Немкиње поново отишле на девет поена, а у последњих 10 минута плаве су имале заостатак 53:46.

Након седам неуспелих покушаја тројком Јоване Ногић поново су на седам минута до краја репрезентативке Србије дошле до три поена заустатка. Посебно радује добра одбрана коју су приказале у том периоду играчице Марине Маљковић, које су поенима Анђеле Дугалић дошле до два поена минуса.

Деловало је немогуће по приказаној игри, посебно у првом полувремену, али су кошаркашице Србије успеле да преокрену поенима Ивон Андерсон (56:55) и први пут поведу. Потом је Јована Ногић погодила далекометну тројку, и затим са пенала убацила два пенала. Сагореле су наше даме у жељи, уследило је неколико јефтиних грешака, те су на крају Немице уписале победу 73:66.

У репрезентацији Србије Анђела Дугалић убацила је 13 поена, један мање Јована Ногић, осам су убациле Ивон Андерсон и Мина Ђорђевић

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?