ЗВЕЗДА СКУПО ПЛАТИЛА ГРЕШКЕ: Ништа од чуда против Барселоне, црвено-бели у евролигашком проблему!

Александар Илић

02. 02. 2024. у 19:58 >> 19:50

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су од Барселоне у 25. колу Евролиге. Славили су Каталонци 76:85

У одличној атмосфери пред распродатом Београдском Ареном Црвена звезда дочекала је другопласирану Барселону. Након пораза од Асвела и Албе морали су црвено-бели да ваде "вруће кестење" из ватре против ривала кога нису победили 10 утакмица у низу, а након вечерашњег дуела та серија се наставља.

Иако је у првој деоници Звезда дошла до егала, превише индивидалне игре у наставку скупо је коштало пулене Јаниса Сферопулоса. Барселона је одличном другом четвртином успела да реши питање победника. Упркос налетима домаћина, искусно су до краја чували стечену предност.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ШУТИРАО ЈЕ ВЕЧЕРАС КАО СТЕФ КАРИ": Сферопулос отворио душу и говорио о "најгорој утакмици" на клупи Звезде

Без тројке Звезда до последњег минута прве деонице. Прву је убацио Немања Недовић пред крај првих 10 минута, а захваљујући одличном Џоелу Боломбоју (шест поена, пет скокова) Звезда је одржавала корак са ривалом. Треба истаћи и Јага дос Сантоса који је у неколико наврата продорима отворио одбрану гостију, па одлично асистирао. Серијом 7:1 успели су црвено-бели да дођу до 18:17.

Црвено-бели због лоше организације напада и селекције шута заслужено били двоцифреним бројем поена у заостатку за Барселоном. Имали су црвено-бели доста проблема са организацијом игре.

Дарио Брисуела, шпански кошаркаш који у просеку постиже пет поена по утакмици, Звезди је за једну четвртину убавио 14, и то без промашаја из игре.

Једина светла тачка у игри српског представника је била офанзивна скок игра. Црвено-бели су ухватили 11 лопти у нападу, али на полувремену су имали заостатак 32:45.

У трећој деоници ишла је предност Барсе до 17 поена (51:34), доста су затворили рекет кошаркаши Барселоне, а домаћи су покушавали на индивидуални квалитет да сломе отпор противника што им је тек у завршници кренуло за руком када је на погон Недовића и Боломбоја Звезда успела да се спусти на минус 10.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "НИЈЕ БИЛО ДОВОЉНО"... Сферопулос је ово рекао након пораза Звезде од Барселоне

Разиграо се Јаго на старту последње деонице, дао крила свом тиму, црвено-бели дошли су до 11 поена заостатка, али су Каталонци искусно чували стечену предност. Два минута до краја, Смарт је после дуго времена спустио домаћина на -9, али за више Звезда није имала снаге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАРСЕЛОНА - 76:85 (17:18, 15:27, 19:19, 25:21)

Црвена звезда: Смарт 7, Теодосић, Ханга 2, Давидовац, Митровић 4, Лазић, Тоби 9, Боломбој 12, Недовић 21, Гедраитис 6, Гилеспи 2, Дос Сантос 13

Барселона: Да Силва 1, Паули, Весели 16, Бризуела 20, Калинић 6, Саторански 6, Хернангомез 6, Лапровитола 12, Паркер 9, Нађи, Јокубаитис 9, Пара.

40' Недовић тројком поставља коначних 76:85

39' Тројком Џавонтеа Смарта спустила се Звезда на девет поена минуса. Уследили су поени Лапровитоле, па два промашаја Јага са пенала - 71:81

36' Сјајан Јаго, изнудио је фаул и са два пенала спустио Звезду на 62:73. Уследила је добра одбрана, али након ње прави фаул Гилеспи.

34' Бризуела промашује, погађа Гилеспи, а потом репрезентативац Шпаније убацује шесту тројку из седам покушаја - 60:73.

33' Пет везаних поена Јага дос Сантоса натерала су тренера Барсе да затражи минут одмора. Погодио је за два, па за три и спустио црвено-беле на 58:70

32' Мајк Тоби прецизан за два, па Весели са пенала 53:68.

31' Јокубаитис поенима отвара последњу деоницу 51:64.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ 51:64

30' Све добро што је урадио, просуо је са две изгубљене лопте. Прво је тројком казнио Јокубаитис, па са два поена са пенала Ернангомез - 49:64. Ау, невероватно закуцавање Боломбоја за крај деонице.

29' Сјајна рола Недовића, везао је четири поена, погрешио је Ернангомез - 49:59.

28' Убацио је Рокас Гедраитис поене, Звезда на -12.

27' Поени Недовића, а потом успешан челенџ, судије су показале да је лопта изашла од Гедраитиса, а снимак показао да је од Ернангомеза 45:59.

26' Стигао је одговор Немање Недовића, погодио је другу тројку. Теодосић на другој страни прави трећи фаул.

25' Сјајна асистенција Теодосића за Хангу, на другој страници превише простора имао је Весели, закуцао је. Потом маши Адам Ханга. Бризуела погађа пету тројку из исто толико покушаја - 40:58.

24' Имао је Никола Калинић два пенала, промашио је оба, на другој страни Немања Недовић је имао два бацања погодио оба. Погодио је  након скока Боломбој, па Калинић - 38:53. Знатно бржи ритам игре у овим тренуцима.

23' Нови поени Паркера, брани се Барса на другој страни, а потом тројка Калинића. 34:51

22' Поене за Звезду уписао је Боломбој, на другој страни Џабари Паркер 34:47

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 32:45

ЈАНИС СФЕРОПУЛОС НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Морамо да покушамо са агресивнијом игром, превасходно у одбрани, али и нападу. Морамо да доносимо брже одлуке, спори смо у нападу, то се мора поправити.

20' Одлична одбрана Звезде, истицао је напад, а Лапровитола са преко осам метара погађа за три - 32:43. Погодио је и Весели, непрецизан био Недовић - 32:45

19' Непрецизан Лапровитола, скаче Весели, а Гедраитис чита његово додавање - лопта за Звезду. Успешан са пенала Рокас Гедраитис, под кошем Звезде убацује двојку Весели, па два пенала Недовић 32:40.

18' Сјајно је Недовић направио простор за шут, био је непрецизан са полудистанце.  Никола Калинић потом фаулирао је Боломбоја. Флоутер Тобија, био је непрецизан, притом је направио и фаул у скоку, не бира Звезда добра решења - 28:38.

17' Нова изгубљена лопта за Звезду, истекао је напад, Јаго се спетљао у покушају да направи простор за шут. Ау, како нерезонско додавање Јага. Покушао је високом лоптом да пронађе Тобија на полудистанци, а лопта је завршила у ауту.

16' Сигуран са пенала Тоби, постигао је укупно седам поена до сада - 28:36. Преко Луке Митровића са полудистанце погодио је Јан Веслеи, његов шести поен до сада. Непрецизан за тир био је Недовић, скаче Митровић, фаулиран је.

15' Два пенала извео је успешно Јаго дос Сантос - 26:33.  Нова тројка Бризуела - 26:36.

14' Тоби за три, па Митровић за два - 24:33.

13' Промашај још једном Џавонтеа Смарта, исто тако је Саторански омашио отворен шут за три. Новајлија Смарт промашио је још један шут, а Сферопулос након нове тројке Дариа Бризуелеа тражи минут одмора 20:33

12' Вили Ернан Гомес постиже поене за серију 6:0 гостију, уписује Мајк Тоби нове поене за домаће и прекида налет Барсе. Сјајан одговор Бризуелеа који убацује тројку.

11' Побегао је Јокубаитис Теодосићу, те лако поентирао - 17:20. Нова изгубљена лопта за домаће, а прве поене постигао је Бризуела. Губи сада лопту и Милош Теодосић, а прилику на терену добио је Џавонте Смарт.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 17:18

10'  Сјајан Митровић, на други обруч погађа, а Дасилва бива половичан. Уследио је први кош немање Недовића за 14:18. Прву тројку за Звезду погодио је у смирај четвртине Немања Недовића. Те иако је у једном тренутку домаћин имао заостатак -7, успео је на крају да се спусти на прихватљивих -1.

9' Прецизан је сада још једном био Џабари Паркер, а Јанис Сферопулос при резултату 10:17 тражи минут одмора.

8' Феноменално Јаго пробија и даје лоб пас Боломбоју. Убацио је шест од 10 поена свог тима за 10:13. Погодио је Рокас, али Јокубаитис, Барса до сада на максималних +5.

7' Весели поентира за Барсу - 8:11. Петљао је Недовић, па запетљао, губи лопту, а Саторански уписује нове поене.

6' Сјајан из друге прилике Боломбој, а на другој страници користи одлично игру леђима Весели - 8:11. Недовић након тога покушава из даљине, скаче Боломбој, па поново промашај Давидовца.

5' Боломбој бива сигуран са пенала, а Лапровитола на другој страни погађа за три, па потом Гедраитис убацује флоутер - 6:9

4' Проблема у напааду има Звезда, покушава само за три, након Гедраитиса, покушао је и Јаго још једном, промашио је, као и Саторански на другој страни. Боломбој је након промашаја Лазића дошао до лопте, фаулирао га је Весели, два пенала за центра домаћих.

3' У силазној путањи била је лопта Бразилца, први поени за Звезду - 2:4. Боломбој из пика добија лопту од Јага, излази на полагање, промашује. Весели снажно закуцава 2:6

2' Одлично је Лазића проиграо Дос Сантос, он промашује тројку, лопта остаје у поседу Звезде. Промашио је за три и Рокас Гедраитис, а потом одлична одбрана и блокада Веселом.

1' меч у Арени је почео. Први напад имала је Звезда, из тешке позиције покушао је Јаго да поентира, кажњава његов промашај Џабари Паркер - 0:2. И наредни офанзивни потез не реализује Звезда, кажњава Саторански.

19.50 - Овако је крцата Арена дочекала црвено-беле:

18.19 - Из Звезде су се огласили на друштвеним мрежама. Арена је распродата за меч црвено-белих против Барсе.

УОЧИ МЕЧА

Звезда у добром расположењу дочекује други дерби против шпанских тимова на домаћем паркету. После победе против Партизана 88:86 и Валенсије 82:64, црвено-бели дочекују Барселону у мечу у којем завршавају низ од три меча на домаћем паркету у седам дана.

Звезди не иду у прилог међусобни дуели

Екипа са Малог Калемегдана од шпанског представника, изгубила је чак 10 мечева у низу. Последњи тријумф црвено-бели уписали су 2017. године.

Утакмица одиграна у оквиру седмог кола Евролиге 10. новембра претходне године. Дуел у "Блауграни" није лако припао домаћој екипи.

Барселона је средином друге деонице имала 17 поена предности, али је Звезда чврстом игром успела прво да приђе на поен заостатка неколико пута, а потом и да изједначи при резултату 78:78.

Тим Јаниса Сферопулоса ипак није имао снаге за преокрет, па је домаћа екипа тријумфовала 86:81.

Сферопулос: Против њих као тима, а не појединаца

Тренер кошаркаша Црвене звезде Јанис Сферопулос рекао је да ће његова екипа тимском игром покушати да победи Барселону.

- Играмо против квалитетног противника, знамо колико је Барселона опасна као тим. Имају много играча који су на високом нивоу и могу одлично да играју. Зато морамо бити веома концентрисани да пратимо наш план, да покушамо да пореметимо њихову игру, да прочитамо шта ће нам дати, рекао је Сферопулос.

Нагласио је да је за њега веома важно да се Звезда као тим суочи са Барселоном.

- За мене је веома важно да се суочимо с њима као тим јер појединачно имају играче који, ако се фокусирате на два или три играча, неко други може да вас 'убије'. Зато морамо да се суочимо сви заједно као екипа и то је оно што ћемо покушати да урадимо сутра, да тимском игром покушамо да стигнемо до победе. Најважнија ствар је показати свима да више од њих желимо да победимо. И ако се борите више од њих за сваку лопту, онда показујете да више желите утакмицу и победићете, рекао је Сферопулос.

БОНУС ВИДЕО: Они су наш понос! После Ђоковића, Јокићу уручено значајно признање

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17