НИШТА ОД ЦРНО-БЕЛОГ ИЗНЕНАЂЕЊА! Партизан изгубио од Монака, све напетије у Евролиги

Часлав Вуковић

31. 01. 2024. у 21:02

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су од Монака са 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9) као гости у 24. колу Евролиге.

Осим самог пораза за тим из Београда није добро ни то што је поражен већом разликом него што је тријумфовао у првој утакмици у Србији (89:85), па уколико тимови буду изједначени након 34 рунде, састав Саше Обрадовића ће бити боље пласиран.

Екипа из Кнежевине је боље отворила утакмицу. Ипак, све се променило када је Френк Камински заменио Бруна Кабокла коме је доста проблема правио Мам Жаите.

Управо је центар црно-белих, уз сјајног Кевина Пантера био најзаслужнији што су гости врло брзо успоставили контролу, па су после првих 10 минута имали предност од 14:16.

ДУЕЛ Кевин Пантер и Јакуба Оутара/ФОТО: Профимедиа

Одбрана у другом кварталу није била добра, пошто је Партизан примио чак 30 поена, а серија домаћих од 8:0 коју је покренуо Мајк Џејмс утицала је на то да разлика на полувремену изности шест поена - 44:38.

Гости су добро изгледали и у трећем кварталу који су добили са 21:23. Очекивало се да ће овај меч бити решен у неизвесној завршници, али су изабраници Жељка Обрадовића одиграли веома лоше четврти период.

Без поена је Партизан био више од четири и по минута када је поентирао Камински. До краја су гости дали још само седам поена и то све са линије пенала, тако да је кош америчког центра био једини погодак из игре.

Црно-бели тако још морају да чекају на тријумф у гостима. Последњи пут су на страни савладали Валенсију 19. децембра, а нову прилику за то имаће против Виртуса у петак (20.30).

Овај дуел ће сигурно памтити Мајк Џејмс који се изједначио на другом месту листе највољих стрелаца у историји Евролиге са Нандом де Колом са 4.383 поена. Испред њих је само Василис Спанулис са 4.455.

Мајк Џејмс/ФОТО: Профимедиа

Најефикаснији код победника био је поменути Мајк Џејмс са 19 поена, док је Мам Жаите додао 14. На другој страни Кевин Пантер је постигао 28, пратио га је Френк Камински са 17.

Партизан сада има учинак 12-12, док је Монако на 14-10.

Евролига, 25. коло - статистика

Монако - Партизан 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9)

Монако: Окобо 13, Лојд 9, Блосомгејм 9, Браун 4, Диало 4, Корнели није играо, Жаите 14п, 6ск, Вокер није играо, Мотиејунас 3п, 6ск, Оутара 5, Хол 5, Џејмс 19п, 7ас, 5ск

Партизан: Ледеј 8, Аврамовић 6, Копривица није играо, Пантер 28п, 3ск, 2ас, Смаилагић, Јарамаз, Нанели 6, Трифуновић, Доужер 5ск, 2ас, 4из, Понитка није играо, Камински 17п, 4ск, Кабокло 5

Четврта четвртина: Монако - Партизан 85:70

40' - Пантер је са линије пенала постигао последње поене на овом сусрету.

40' - Покупио је промашај Жаите и дошао до нових поена. Добру утакмицу одиграо је центар Монака.

39' - Погађа са линије пенала Пантер у овим тренуцима. Изгубио је Партизан још једну лопту и само седам поена постигли су гости у четвртом кварталу.

37' - Остао је сам Оутара и погодио је шут ван линије 6,75. Доужер је изгубио лопту и казнио је то закуцавањем у контри Окобо. Сада је Жељко Обрадовић затражио тајм-аут.

37' - Успео је Пантер да се избори за два бацања после фаула Жаитеа. Тајм-аут је затражио Саша Обрадовић, па ће капитен црно-белих на линију пенала после минута одмора. Оба је погодио Пантер.

35' - Добар напад Монака је поенима окончао Жаите који из игре шутира 6/8. Гости су тек после четири и по минута игре преко Каминског дошли до поена у последњем периоду.

34' - Џејмс је погодио тројку под фаулом и то са скоро 10 метара. Ово је први пут да једна екипа има двоцифрену предност - 72:61. После дуже паузе Џејмс је извео додатно бацање, али није га погодио.

33' - Више од два минута гости су без поена у четвртој четвртини. Ни Монако не може да постигне кош од Лојдових погодака.

31' - Насамарио је Монако ривала, тачније Лојд. Остао је сам под кошем и поентирао, а потом је украо лопту и опет дошао до лаких поена. Кабокло је потом направио фаул у нападу. Све ово се десило за само 30 секунди.

Трећа четвртина: Монако - Партизан 65:61

Ову утакмицу која се игра у дворани "Гастон Медесин" уживо прати председник Евролиге Дејан Бодирога.

30' - Оба слободна бацања постигао је Кевин Пантер. Џејмс је успео да изнуди два слободна бацања у самом финишу трећег квартала. Опет је оба погодио одлични плејмејкер.

29' - Промашио је Лојд тројку, али све је добро пратио Браун и дошао је до поена. Ледеј је на другој страни погодио карактеристичан шут једном руком.

28' - Тек сад је Пантер постигао први кош у другом полувремену, потом је асистирао Кабоклу за лаке поена, а онда је и фуалирао Џејмса за два слободна бацања. Оба пута је сигуран најбољи играч Монака. Још један невероватан кош Пантера који игра одлучну утакмицу.

27' - Камински је после тајм-аута постигао тројку, а потом је фаулирао Мотејунаса који је успео и да поентира. Проблем за Партизан су изгубљене лопте (10:3), као и то да амерички центар има четири фаула.

27' - Остао је празан рекет Партизана, искористио је то Окобо и лако поентирао из продора. Натерало је то Жељка Обрадовића да затражи тајм-аут.

26' - После Доужера и Камински је зарадио трећу личну грешку. Дијало је реализовао оба слободна бацања.

25' - Успео је некако да поентира Жаите. Наставља и он са добром партијом. На другој страни Аврамовић је погодио шут ван линије 6,75.

23' - Ледеј је оба пута био прецизан са линије пенала. Пукла је одбрана гостију и лаке поене постигао је Жаите.

22' - Камински је погодио другу тројку, али Џејмс је погодио невероватан кош. Нанели је потом начинио фаул у нападу.

21' - Није Партизан добро одиграо први напад у другом полувремену. Монако је имао среће, Оутара је промашио цео обруч, али на правом месту је био Браун коме је лопта упала у руке и није му било тешко да поентира.

Друга четвртина: Монако - Партизан 44:38

20' - Закуцао је Хол, али какву тројку је погодио Пантер. Узео је шут управо преко Хола, практично није видео кош, но био је прецизан.

20' - Серију домаћег тима од 8:0 прекинуо је Ледеј. Тајм-аут је затражио Саша Обрадовић како би нацртао акцију за последњи напад свог тима у првом полувремену.

19' - Ушао је у ритам Џејмс и поентирао први пут ван линије 6,75. На плус девет отишао је Монако након поена Блосомгејма.

18' - Џејмс је на другој страни погодио шут са полудистанце. Нове поене, овога пута са линије пенала постигао је најбољи играч Монака. Код црно-белих је проблем тај што Кабокло, Камински и Доужер имају по два фаула.

17' - Кевин Пантер не промашује ове среде. Нанели је упослио Пантера који је био сам у корнеру и то је искористио капитен гостију да дође до нових поена. И Кабокло је био прецизан за три поена.

17' - Монако је одиграо добар напад. Џејмс је кренуо на продор, а потом избацио повратни пас за Блосомгејма који је погодио шут ван линије 6,75. То је натерало Жељка Обрадовића да потроши други тајм-аут у овом периоду.

16' - Још једну лопту су изгубили лопту и домаћин је то казнио да врати вођство. Тим из Кнежевине је у серији од 5:0.

15' - Покушали су Џејмс и Хол да одиграју алеј-уп комбинацију, али је Аврамовић прекршајем спречио центра Монака да поентира. То се испоставило као добра одлука, пошто је био половичан са линије пенала.

14' - Сјајно додавање Џејмса за Босомгејма који је то додавање искористио за лако закуцавање.

13' - До првих поена дошао је и Ледеј. Окобо није поентирао после продора, но све је добро пратио Дијало и вратио је лопту у кош. Трећу тројку за Партизан постигао је Аврамовић.

12' - Баш као и у дуелу против Звезде и сада Камински добро улази у утакмицу. Сада је реализовао и два слободна бацања. Другу везану тројку погодили су домаћи, то је урадио Окобо.

11' - Сјајно отварање другог периода за госте, Камински је погодио тројку. Серија гостију је сада 10:0. Али то је невероватним поготком скоро са половине терена прекинуо Лојд.

Прва четвртина: Монако - Партизан 14:16

10' - Монако је на 0/6 ван линије 6,75, док су гости на 1/5 после прве деонице. Напади нису били идеални код оба тима, мада је на обе стране било доста промашаја из добрих позиција.

9' - Пантер је одлично отворио утакмицу. Капитен црно-белих је постигао већ девет поена и После серије 7:0 Саша Обрадовић је принуђен да затражи тајм-аут.

8' - Камински је био половичан са линије пенала. Лојд је на другој страни био оба пута прецизан са слободних бацања. Погодио је Нанели шут са кораком уназад преко Лојда. Добро је отворио утакмицу искусни крилни кошаркаш.

7' - Ушао је после телевизијског тајм-аута у игру Ели Окобо и одмах се уписао у стрелце после доброг продора.

5' - Доужер је промашио цео обруч, али на правом месту је био Нанели и успео је да дође до поена. Заменио је Камински Кабокла и одмах је поентирао. Лепо се ослободио Жаитеа и поентирао је лако на обручу.

4' - Тежак шут погодио је Мајк Џејмс, али он уме да погоди свашта. За сада Пантер једини даје кошеве за Београђане. Наставља Жаите да погађа, већ је на шест поена центар тима из Кнежевине.

3' - Партизан три напада није реализовао, а Жаите за сада задаје проблеме Кабоклу. Прве поене за госте постигао је капитен црно-белих Кевин Пантер који је био прецизан са полудисанце.

2' - Управо Бразилац није искористио први напад за свој тим, а у стрелце се уписао и Оутара.

1' - Прве поене на утакмици постигао је Мам Жаите, центар домаћег тима. Изградио је позицију и погодио преко Кабокла.

Монако меч почиње у петорци: Мајк Џејмс, Алфа Дијало, Јакуба Оутара, Џон Браун, Мам Жаите. Партизан креће у саставу: Пи Џеј Доужер, Кевин Пантер, Џејмс Нанели, Зек Ледеј, Бруно Кабокло.

18.30 - Жељко Обрадовић донео је одлуку да као и на претходна два меча ван тима остану Џејлин Смит, Данило Анђушић и Тристан Вукчевић.

Уочи меча:

Изабраници Жељка Обрадовића играју важан меч против тима против кога имају доста успеха. Партизан је прошле сезоне тријумфом (84:88) у дворани "Гастон Медесин" обезбедио пласман у Топ 8 фази Евролиге.

Што се ове сезоне тиче, црно-бели су победили после продужетка са 89:85. Сигурно да све ово улива поверење Кевину Пантеру и друговима да наставе са добрим играма против тима који са клупе предводи Саша Обрадовић.

Партизан је последњи тријумф у гостима остварио 19. децембра када је савладао Валенсију (67:72).

"Парни ваљак" је у овој недељи у којој се играју две утакмице гостује оба пута. Након Монака, следи дуел у Болоњи против Виртуса.

Екипа из Београда тренутно има учинак 12-11, док је Монако на 13-11.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан